Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:00:43

Про захист прав людини за "круглим столом"

11.12.2015   08:21Агенцiя

Сучасні виклики забезпечення прав людини в Україні обговорювалися 9 грудня за «круглим столом» у навчально-методичному центрі профспілок. Участь у засіданні взяв заступник директора Чернігівського ОЦЗ Максим Торжевський.

Захід відбувся з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини, що відзначається 10 грудня, та у рамках Всеукраїнської декади зайнятості для учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю.

Учасники зустрічі обговорили загальну ситуацію щодо захисту прав людини в країні та регіоні зокрема. Йшлося про забезпечення прав працюючого населення, дотримання соціально-економічних та трудових прав, механізм реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу в цивільних, адміністративних і кримінальних справах, прояви порушення прав людини тощо.

Про дотримання прав людини в частині забезпечення доступу до зайнятості присутніх поінформував Максим Торжевський. Зокрема, було зазначено, що Конституція України та Закон України «Про зайнятість населення» гарантують кожному можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, право на безпечні і здорові умови праці, право на соціальний захист у разі безробіття тощо.

Серед основних викликів забезпечення прав людини на сучасному ринку праці - дискримінація претендентів та найманих працівників за статтю, віком, фізичними вадами та іншими особистими відмінностями людини; корупція при укомплектуванні «престижних» вакансій, особливо в державних установах та на великих підприємствах; тіньова зайнятість, яка позбавляє найманих працівників доступу до державних гарантій соціального захисту.

Наприклад, Законом України «Про зайнятість населення» людині гарантується право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості населення, проте Інтернет аж рясніє такими оголошеннями, а випадків притягнення до відповідальності роботодавців, які їх подають, немає.

Сьогодні серед категорій громадян, які перебувають в особливій «зоні ризику» стосовно вільної конкуренції на ринку праці, є молодь, одинокі батьки, які мають малолітніх дітей або дітей-інвалідів, громадяни віком старше 45 років, люди з інвалідністю, переселенці, демобілізовані військовослужбовці та учасники АТО.
Незважаючи на те, що законодавством передбачені певні компенсатори для роботодавців при їх працевлаштуванні, практика свідчить, що особисті стереотипи та застереження керівників підприємств переважають фінансові стимули.

Заступник директора ОЦЗ ознайомив присутніх з послугами служби зайнятості молоді, людям з інвалідністю, переселенцям, демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО, з правами громадян на соціальний захист у разі настання безробіття.

"Ситуація на ринку праці області сьогодні є керованою, - підсумував він. - Незважаючи на погіршення показників соціально-економічного розвитку, кількість наявних вакансій, заявлених роботодавцями у поточному році навіть збільшилась на 1,3% у порівнянні з минулим роком.

Скорочення чисельності працівників держустанов та окремих промислових підприємств поки що не призвело до їх масових звернень до служби зайнятості. Взято на облік безробітних на 3% більше, ніж у минулому році, але й кількість працевлаштованих перевищує минулорічну на 3,2%. Активніше використовується тимчасова зайнятість на громадських роботах, до яких був залучений майже кожний п’ятий безробітний.

Отже, ситуацію з дотриманням прав людини на працю та зайнятість можна покращити завдяки чіткому дотриманню усіма сторонами соціально-трудових відносин вимог законодавства, ефективною інформаційно-роз’яснювальною роботою, яка спрямована на привернення уваги суспільства до проблем, що існують, та підвищення рівня обізнаності громадян щодо їх прав і обов’язків на ринку праці".

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.