Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:20:46

Відбувся круглий стіл, присвячений процесу реалізації Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року

09.12.2015   08:23Агенцiя

8 грудня в Чернігівській обласній раді за ініціативи ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» відбувся круглий стіл "Процес реалізації стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: проблеми, досягнення та перспективи".

Захід проводився в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», який реалізується Поліським фондом у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів, Інститутом громадянського суспільства, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад».

У заході взяли участь представники обласної ради, департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації, громадських організацій, місцевих ЗМІ та науковці.

Відкриваючи захід президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Геннадій Максак розповів, що основною ідеєю проекту, в рамках якого відбувся захід, є підвищення ефективності державної політики у сфері регіонального розвитку шляхом залучення мережі аналітичних організацій громадянського суспільства для розробки, аналізу та моніторингу стратегій регіонального розвитку в Україні та впровадження рекомендацій по вдосконаленню стратегій регіонального розвитку на строк до 2020 року.

Дискусія за круглим столом пройшла на високому професійному рівні, а її учасники, серед яких були продемонстрували глибоке розуміння теми і зацікавленість в успішній реалізації Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року.

Вітаючи учасників зібрання, заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук запевнив, що обласна рада завжди налаштована на конструктивну взаємодію з усіма, чиєю метою є забезпечення динамічного розвитку Чернігівщини, поліпшення добробуту її мешканців, а також утвердження європейських та світових стандартів життя. 

Зі слушними порадами та зауваженнями щодо перспектив розвитку області звернулася до присутніх президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Наталія Романова.
У своєму виступі віце-президент Поліського фонду Євгеній Романенко представив учасникам результати дослідження щодо стану розробки та реалізації стратегій регіонального розвитку у 22 регіонах України.
Результати моніторингу стратегій показали, що в цілому по Україні процес розробки стратегій попри загальну скерованість в руслі офіційних вимог, засвідчує неготовність регіональних органів влади в масштабах країни до системних змін в сфері реалізації регіональної політики. Головним чином існує потреба зміни підходів до організації процесу розробки засадничих документів на принципах спроможності, публічності, транспарентності, діалогу, залучення зацікавлених сторін.

Детальніше на результатах моніторингу реалізації головного документу з розвитку регіону, а також його відповідності Державній стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року зупинилася експерт Поліського фонду Олена Рогова, відзначивши відкритість та готовність обласної державної адміністрації до співпраці.

Про особливості процесу реалізації Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року доповіла присутнім заступник директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації Олександра Хомик.

Під час жвавої та продуктивної дискусії учасники круглого столу звернули увагу на те, що для більш ефективної реалізації Стратегії розвитку Чернігівської області необхідно значну увагу приділити індикаторам моніторингу документу, а також узагальнити та візуалізувати завдання головного регіонального документу з урахуванням інтересів іноземних інвесторів.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.