Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:33:55

За кількістю заповідних об’єктів Чернігівщина перша в Україні

30.11.2015   15:41Агенцiя

На території Чернігівської області функціонує 662 об’єкти та території природно-заповідного фонду: 23 з них мають загальнодержавне значення та 639 — місцеве. За два останніх роки їх площа зросла на 7,188 тисячі гектарів і майже сягнула 261 тисячі гектарів. Це третій за площею показник в Україні та перший — за кількістю заповідних об’єктів.

Про це під час чергового брифінгу в облдержадміністрації розповіла директор Департаменту екології та природних ресурсів Катерина Тканко.

За її словами, в результаті реалізації державної політики у галузі розвитку заповідної справи площа природно-заповідного фонду Чернігівської області збільшується постійно. Так, у поточному році рішенням Чернігівської обласної ради створено регіональний ландшафтний парк «Ніжинський», Загальною площею 6,123 тис. га. На переконання екологів, дана територія має винятково важливе природоохоронне, наукове, освітнє, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Створення регіонального парку відбулося за підтримки проекту Європейського Союзу «Clima East: Збереження та стале використання торфовищ». Проект має продемонструвати, як в межах одного ландшафту можна відновити ділянки невикористаних деградованих торфовищ, розширити площу природоохоронних територій з урахуванням потреб збереження біорозмаїття та залучити місцеві громади до вирішення питань раціонального землекористування.

Крім того, поінформувала Катерина Тканко, за участю Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації в області протягом цього року виконано низку природоохоронних заходів. Серед них — будівництво напірного каналізаційного трубопроводу по намивній території «Лісковиця» від гідрокар’єру до вул. Ушинського в м. Чернігові, облаштування сміттєзвалища у м. Бобровиці, тампонаж недіючих артезіанських свердловин у Новгород-Сіверському та Коропському районах, протизсувні роботи по вулиці Весняній у м. Новгороді-Сіверському, благоустрій природних джерел області тощо.

Щоб полегшити доступ громадськості до інформації про стан довкілля, триває впровадження програмного забезпечення на базі геоінформаційної системи. Ознайомитись з нею можна на сайті Департаменту в розділі «Державний екологічний моніторинг». Крім того, Департаментом екології випущено друковані інформаційні матеріали про стан навколишнього середовища в області. Їх передано до вищих, середніх навчальних закладів, бібліотек Чернігова та області, інших зацікавлених установ.

Наприкінці брифінгу Катерина Тканко відповіла на запитання журналістів та представників громадськості.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.