Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:58:54

Володимир Ткач прокоментував вимоги підприємців-активістів, що ініціюють акцію протесту проти монополізму ПАТ "Чернігівобленерго"

21.11.2015   08:43Агенцiя

«Всі вимоги бізнесменів - мітингувальників стосуються законодавчої бази України та нормативних документів, що регулюють взаємовідносини енергопостачальника та споживачів. Тому вони мають бути озвучені під стінами Верховної Ради та уряду, а не виливатися в проплачених акціях протесту під виробничими приміщеннями обленерго», - відповідну думку Голова правління ПАТ «Чернігівобленерго» Володимир Ткач озвучив 20 листопада, під час прес-конференції, у відповідь на нещодавню промову представників громадських організацій підприємців.

Вимоги організаторів акції – протесту:
    1.Прийняти Закон України «Про примусову зміну власників підприємств-монополістів на вимогу територіальної громади».
    2.Позбавити енергопостачальника монопольного становища щодо виконання проектної документації та виконання робіт з приєднання.
    3.Скасувати плату за приєднання до електромереж.
    4.ВР, КМУ, НКРЕКП розробити та впровадити законодавчу базу щодо зобов’язання енергопостачальника розвивати власні електричні мережі за рахунок власних прибутків та інвестиційних програм.
    5.На законодавчому рівні скасувати: ліміти споживання та авансові платежі. Проводити оплату за фактично спожиту електроенергію.
    6.Демонополізувати ринок електроенергії шляхом впровадження перерозподілу розподільчих мереж енергокомпаній між новими власниками через укладання договорів купівлі-продажу та видачу відповідних ліцензій.

"Перш ніж щось вимагати, потрібно бути чесними перед собою та зробити щось власноруч для міста і громади. Сьогодні два підприємці, які мають особисту неприязнь до енергопостачального підприємства вцілому, через те, що у одного неоплачений штрафний акт на 120 тис.грн. за позаоблікове споживання, у іншого - технічні умови, розкачують настрої суспільства заради особистих преференцій. Вони не визнають нормативних документів, які встановила українська влада і вимагають змін. І тоді коли в законному порядку за порушення Правил користування електроенергією, до них будуть застосовані дії передбачені законом, а це – відключення, скажуть, що обленерго «помстилося» за їхнє прагнення добитися справедливості» - сказав керівник обленерго.

Голова правління Товариства прокоментував кожен з пунктів вимог та заяв бізнесменів, які були оприлюднені в ЗМІ.

Авансовий платіж, передплата, а також «ліміти» - договірні величини для юридичних осіб узаконені договірними умова у відповідності до чинного законодавства. Їх скасування може призвести до появи боргів, через те, що протягом місяця підприємство споживає електроенергію безкоштовно, потім визнається банкротами і, в результаті таких операцій, «Чернігівобленерго» на сьогодні, має 6,5 млн.грн. боргу за електроенергію.

Вцілому, на сьогодні, споживачі Чернігівщини заборгували ПАТ «Чернігівобленерго» близько 75 млн.грн, з них 10 млн. грн. - це споживачі групи «промисловість».

На думку Володимира Ткача, всі ці організації акцій викликають підозру. Сьогодні в не спокійний для країни час, в 50 км від кордону з агресором, такі протистояння не на користь суспільству. Адже саме з таких невдоволених українським законодавством розпочиналися події в Луганській області, і особи, які там стояли з плакатами проти обленерго, потім взяли прапори країни-агресора.

«Дехто хоче популіськими речами привернути увагу до своєї постаті. Це краще демонструвати добрими справами - допомагати воїнам АТО, малозабезпеченим сім‘ям, займатися благоустроєм рідного міста», - зазначив Володимир Ткач.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.