Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:17:13

Координаційний комітет сприяння зайнятості проаналізував хід боротьби з безробіттям на Чернігівщині

24.09.2015   07:28Агенцiя

23 вересня під головування першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича відбулося засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості.

Участь у заході взяли представники обласного центру зайнятості, профспілок, департаментів та управлінь ОДА, роботодавці.

Відкриваючи засідання, Леонід Сахневич зазначив, що штатна чисельність працюючого населення Чернігівщини складає 194,8 тис. осіб. І цього року ринок праці починає реагувати на негативні тенденції в економіці. Протягом січня – серпня 2015 року службою зайнятості області взято на облік 19,6 тис. незайнятих громадян, що майже на 6% більше, ніж минулого року. Проблемною залишається якість робочої сили. Серед зареєстрованих безробітних – кожен третій мав перерву в роботі понад рік, кожен четвертий потребував додаткового соціального захисту, кожен п’ятий – особа передпенсійного віку, кожен шостий взагалі не мав професії. Станом на 1 вересня 2015 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 14,9 тис. безробітних громадян.

Директор обласного центу зайнятості Лідія Падалка розповіла про стимулювання  роботодавців до створення  нових робочих місць для громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих учасників антитерористичної операції. Одним із пріоритетних напрямів діяльності служби зайнятості є співпраця з роботодавцями на принципах соціального партнерства.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, кількість актуальних вакансій, які роботодавці подали до служби зайнятості, не тільки не впала, а й зросла на 9% порівняно з відповідним періодом минулого року. Протягом січня – серпня 2015 року зареєстровано 18,6 тис. звернень від 4300 роботодавців про наявність попиту на робочу силу, з яких 14,7 тис. – майже 80% – укомплектовані за сприяння служби зайнятості. Цього року 149 роботодавців області працевлаштували на новостворені робочі місця 316 безробітних з числа соціально незахищених категорій. За це роботодавці отримали компенсацію від держави.

Загалом же за сприяння служби зайнятості у січні – серпні 2015 року роботу отримали 9,9 тис. безробітних, що на 7% більше, ніж за відповідний період минулого року. Підприємцями стали 518 безробітних, отримавши від служби зайнятості виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття власної справи.

Протягом минулого та поточного року до центрів зайнятості області звернулись 1245 внутрішньо переміщених осіб та 505 громадян, які проходили службу в зоні АТО.

Станом на сьогодні працевлаштовано 245 переселенців та 99 демобілізованих учасників АТО. Крім того, 110 осіб проходили професійне навчання за рахунок служби зайнятості, 278 громадян взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

У серпні було проведено опитування серед демобілізованих учасників АТО, які виявили бажання пройти професійне навчання. Найбажаніша професія серед них – водій.

Однією з проблем, з якою стикається центр зайнятості, є небажання внутрішньо переміщених осіб приймати пропозиції щодо роботи, оскільки розмір допомоги по безробіттю в них вище, ніж розмір заробітної плати, що пропонується роботодавцями області.

На особливому контролі центру зайнятості – працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Проте лише кожен четвертий з тисячі, що перебувають на обліку цього року, працевлаштований центром. І хоча роботодавці подають заявки на заповнення вакансій для інвалідів, але 70% робочих місць для даної категорії неукомплектовані через неприйнятні умови праці.

Заступник начальника управління з питань розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Тамара Залозна розповіла, як консолідація зусиль органів державної влади та суб’єктів бізнесу дозволить створити нові робочі місця та забезпечить зменшення рівня безробіття. Також вона поінформувала про нові робочі місця, що вже створені на підприємствах області завдяки  стимулюванню інвестиційної діяльності .

Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ігор Вдовенко поінформував про стан організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації безробітних та демобілізованих учасників антитерористичної операції у професійно-технічних навчальних закладах області.

З початку року майже 4 тис. учнів професійних навчальних закладів освоїли робітничі професії. За останні три роки 95% тих, хто навчався у професійних навчальних закладах, працевлаштовані. Також постійно проводиться коригування навчальних планів цих закладів для задоволення потреб ринку праці. Однією з проблем, з якою стикаються безробітні, що бажають пройти перепідготовку у спеціалізованих навчальних закладах, є те, що вони не розраховані на доросле населення, і в подальшому необхідно врахувати цю специфіку.

Заступник директора обласного центру зайнятості Максим Торжевський розповів про перспективи реформування системи соціальних послуг у сфері зайнятості.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.