Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 17:05:55

Подолаємо наркотичне зло спільними зусиллями

30.05.2015   10:07Агенцiя

Як відомо, великою соціальною проблемою для українських громадян на сьогоднішній день є наркотизація населення. Саме вона є загрозою не лише для фізичного та морально-психологічного здоров'я суспільства, але й сприятливим середовищем для поширення злочинності в країні. Адже за статистикою, наркотична залежність є чи не найпоширенішою причиною скоєння злочинів.

Занепокоєння викликає і той факт, що це соціальне зло неухильно «молодшає». В наркоманію втягуються все молодші і молодші верстви населення.

Міліція зі свого боку робить все від неї залежне, аби зупинити розповсюдження та зменшити масштаби згубного впливу наркотиків на українське суспільство.

Щороку проводяться оперативно-профілактичні заходи щодо виявлення за ліквідації незаконних посівів маку та конопель, бо основними наркотичними засобами, характерними для нашого регіону, є саме ацетильований або екстракційний опій, який виготовляється з макової соломи (вживають близько 80% наркоманів) і марихуана, яку готують з конопель.

Причин порушення законодавства є дві: безвідповідальність на ґрунті традиційної звички сіяти мак і умисне порушення закону з метою збагачення за рахунок торгівлі наркосировиною.

То ж для всіх, хто має намір культивувати на своїх присадибних ділянках мак або коноплі не зайвим буде нагадати, що, згідно чинного законодавства, такі дії підпадають під статті Кримінального (ст.310) та Адміністративного (ст. 106-2) кодексів, в залежності від провини правопорушника - кількості вирощеного чи самосійного наркотичного зілля.

Так, за виявлення на присадибній чи дачній ділянці:
1. маку в кількості до 100 або конопель до 10 шт. передбачена адмінвідповідальність згідно ст. 106-2 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, господарю загрожує штраф у розмірі від 306 до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних наркомістких рослин;
2. посів маку від 100 до 500 штук або конопель від 10 до 50 шт. загрожує вже кримінальним покаранням згідно ч.1 ст. 310 Кримінального кодексу України. В цьому випадку винний карається штрафом від 1700 до 8500 грн., або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років;
3. посів маку понад 500 штук або конопель понад 50 шт. - ч.2 ст.310 КК України, загрожує ув'язненням на строк від трьох до семи років.
До речі, 20 травня 2015 року стартувала загальнодержавна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Мак-2015», метою якої є виявлення та ліквідація незаконних посівів наркомістких рослин (маку та конопель), виявлення та притягнення до відповідальності осіб, що культивують заборонені до вирощування рослини. У проведенні операції задіяні співробітники усіх міліцейських підрозділів. Ще одне, не менш важливе, завдання цього заходу -виявлення та перекриття каналів незаконного перевезення наркотиків, затримання та притягнення до відповідальності розповсюджувачів цього дурману, а також виявлення та знищення осередків дикоростучих наркомістких рослини.

Як вже зазначалося, під особливим контролем правоохоронців будуть саме присадибні та дачні ділянки, на яких «закононеслухняні» громадяни можуть культивувати як мак, так і коноплі. Тому співробітники міліції, в якості профілактики, попереджають як дачників, так і керівників підприємств, установ та організацій, про необхідність ліквідації місць, де ростуть наркомісткі рослини, щоб потім не було нарікань на те, що ці рослини дикоростучі, а не культивовані і ніхто не винен в тому, що вони виросли в тому чи іншому місці.

В разі ігнорування вимог чинного законодавства, відносно власників дачних ділянок, особистих підсобних господарств, а також недбалих керівників, на чиїй території виявлять заборонені до культивації рослини - будуть застосовані методи як адміністративного впливу, так і кримінального характеру.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.