Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:58:14

"Школи діабетика" дають ефект

18.12.2014   11:53Агенцiя

Діабет посідає третє місце у світі за рівнем інвалідності та смертності населення не тільки в Україні, а і у світі. Практично кожні 10-15 років кількість хворих на діабет збільшується вдвічі, що свідчить про підступність цієї хвороби і неможливість медицини повністю позбавити від неї людство.

За словами головного позаштатного ендокринолога Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Любові Черв’якової, така велика кількість хворих у першу чергу зумовлена збільшенням загальної кількості людей, що мають діабет 2 типу – інсулінозалежного. Ситуація ускладнена ще й тим, що частіше його діагностують, коли симптоми хвороби дають постійно взнаки. Сучасній науці невідомо, що викликає діабет 2 типу. Є дані, що значну роль у розвитку хвороби відіграє спадковість, існує також взаємозв'язок між ожирінням та діабетом 2 типу, хоча ожиріння необов'язково призводить до діабету. Діабет 2 типу – поширене захворювання, яке виникає у 2-10% людей у світі (в Україні – у 3-6% людей).

«Враховуючи, що діабет – практично невиліковне захворювання, на перший план у боротьбі із цією хворобою виходить профілактика. Наше завдання – навчити людей слідкувати за своїм здоров’ям, уникати ризиків, що можуть призвести до діабету. Радимо звертатися до своїх дільничних та сімейних лікарів за порадами та консультаціями щодо уникнення проявів хвороби. Власне, нам дуже у цьому допомагають «школи діабетиків», які працюють у всіх лікарнях та поліклініках обласного центру. Вони, у першу чергу, розраховані на людей, що вже живуть із цукровим діабетом. Наші спеціалісти роз’яснюють таким хворим, як правильно приймати ліки, допомагають у складанні індивідуальних дієт, дають поради щодо дотримання здорового способу життя і знайомлять з алгоритмом дій, якщо хвороба загострюється. Наші пацієнти – дуже чутливі люди, іноді неврівноважені, що обумовлено перебігом захворювання. Тому ми намагаємося таким чином спілкуватися із ними, щоб вони відчували – лікар-ендокринолог – найкращий порадник у ситуаціях, що стосуються їхньої хвороби», – зауважує Любов Черв’якова.

У плідному тандемі із ендокринологами області щодо попередження загострень хвороби працюють і громадські організації, зокрема, ГО «Товариство сприяння хворим на цукровий діабет». Голова чернігівського відділення Руслана Скрипник (до речі, вона стала одним з переможців обласного конкурсу «Благодійник року-2014»), опікується не тільки роботою «шкіл діабетиків», а й переймається проблемами забезпечення хворих на діабет лікарськими препаратами.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.