Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:51:09

"Народний Рух України за перебудову у боротьбі за незалежність: історія та уроки"

11.09.2014   07:34

Саме під такою назвою 10 вересня у конференц-залі обласної ради проходив «круглий стіл», учасники якого обговорили основні віхи 25-річної історії найвпливовішої в кінці ХХ століття громадсько-політичної організації, завдячуючи якій, не в останню чергу, наша держава виборола свою незалежність.

Вітаючи учасників зібрання – рухівців, науковців, представників національно-патріотичних партій і неурядових організацій, - заступник голови обласної ради Валентин Мельничук акцентував увагу на тому, що Україна сьогодні переживає не найкращі свої часи.

- Але ми маємо безцінний досвід єднання людей навколо ідеї незалежності. І цей досвід нам подарував Народний Рух України, який наприкінці 80-х років минулого століття зміг згуртувати суспільство і повести його за собою. Я вірю, що лише в єдності наша сила, лише разом ми зможемо протистояти агресії і перемогти цю чуму, яка хоче знищити нашу незалежність, - зазначив керівник. Валентин Мельничук також побажав активним учасникам цієї громадсько-політичної організації міцного здоров’я, миру і непохитної віри у краще майбутнє нашої держави.

У свою чергу, вітаючи учасників «круглого столу», заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Сергій Журман запевнив, що нинішні політики, які прийшло до влади після Революції Гідності, мають не забувати помилок, яких у свій час допустилися рухівці, коли не змогли подолати внутрішні протиріччя. «Саме цього від нас сьогодні чекає ворог, саме цього ми і не маємо допустити», - резюмував Сергій Журман.

Присутні на заході вшанували пам’ять загиблих воїнів під час виконання ними військового обов’язку на сході України та своїх побратимів-рухівців, які не дожили до чверть столітнього ювілею організації.

Перед учасниками «круглого столу» виступили: перший очільник Чернігівської крайової організації Народного Руху України за перебудову Валерій Сарана, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців, кандидат історичних наук Володимир Бойко, доцент кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.Лазаревського Чернігівського педуніверситету, кандидат історичних наук Тамара Демченко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко, інші.

Під час заходу також було презентовано архівні світлини з історії боротьби за незалежність України на Чернігівщині та продемонстровано унікальні відеоматеріали.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.