Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 20:22:16

Розробляємо механізми соціального замовлення в Чернігівській області

23.07.2014   10:04Агенцiя

Ким і як формується соціальне замовлення, які механізми його представлення та контролю за виконанням, обговорили представники чернігівських громадських організацій з представниками державних установ та депутатами місцевого рівня 2 липня за круглим столом.

Минула зустріч стала першою в серії круглих столів, присвячених питанням впровадження соціального замовлення в Чернігівській області.

Розміщення замовлення на виконання соціальних послуг - це механізм реалізації в умовах ринкової економіки соціальних гарантій держави населенню. Такі гарантії містяться в Конституції України, регіональних, місцевих законах і нормативних актах. Одним з механізмів формування соціального замовлення та контролю за його виконанням є створення робочих груп в державних органах. До складу робочих груп від кожної державної установи повинні входити зацікавлені особи, які групуватимуть різні пропозиції в окремі блоки і формувати цілі програми.

За наслідками обговорення учасники засідання надали пропозиції, які стали основою для резолюції та були направлені до профільних державних установ:
1) Внести зміни до Обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки «Чернігівська громада», затвердженої рішенням обласної ради від 23 грудня 2011 року (зі змінами), включивши до переліку заходів програми проведення конкурсу проектів громадських, благодійних організацій, спрямованих на реалізацію пріоритетних завдань регіональної політики.
2) Включити питання профілактики соціально-небезпечних хвороб, зокрема ВІЛ, до переліку пріоритетних завдань конкурсу.
3) Внести зміни до Обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки «Чернігівська громада», затвердженої рішенням обласної ради від 23 грудня 2011 року (зі змінами), включивши до переліку заходів програми запровадження соціального замовлення для надання вразливим категоріям населення додаткових соціальних послуг, визначених за результатами оцінки потреб населення області у соціальних послугах, а також передбачити фінансування такого заходу за рахунок коштів обласного бюджету в обсязі 90 тис. грн. на рік.
4) При формуванні пріоритетів соціального замовлення доцільно включати для нього послуги соціального супроводу та денного догляду для осіб, що живуть з ВІЛ.
5) Внести зміни до Програми фінансової підтримки обласних громадських організацій інвалідів та ветеранів, затвердженою рішенням обласної ради від 25 березня 2011 року. Доцільно уточнити завдання і заходи програми щодо підтримки громадських організацій, зокрема передбачити забезпечення підтримки громадських та благодійних організацій інвалідів, ветеранів, інших організацій соціального спрямування.
6) Затвердити рішенням обласної ради Порядок розподілу коштів для підтримки організацій інвалідів,ветеранів та інших організацій соціального спрямування, яким передбачити залучення громадськості до визначення пріоритетів такої підтримки та конкурентну процедуру визначення отримувачів коштів з урахуванням вимог Порядку, затвердженого постановою КМУ від 12.10.2011 року № 1049.
7) Включити питання профілактики соціально-небезпечних хвороб, зокрема ВІЛ, до переліку пріоритетів підтримки організацій соціального спрямування за рахунок коштів обласного бюджету.
8) Сприяти втіленню на рівні міста Чернігова розробки та реалізації програми «Соціальне Таксі».
9) Створити Робочу групу із залученням представників інститутів громадського суспільства для розробки механізму реалізації соціального замовлення в Чернігівській області;

Після засідання круглого столу було запропоновано утворити робочу групу при обласній координаційній раді за участю представників Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, громадських та інших організацій для впровадження соціального замовлення в області для залучення неурядових організацій до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів; провести на регіональному рівні обговорення механізмів запровадження соціального замовлення.

«Запрошуємо представників чернігівських громадських організацій, державних установ та депутатів місцевого рівня створювати робочі групи для опрацювання питань і пропозицій щодо впровадження соціального замовлення. Разом ми зможемо напрацювати розумні і актуальні кроки запровадження соціального замовлення в Чернігівській області» - звернулась до всіх небайдужих директор обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Анжела Мойсеєнко.

Про бажання долучитись до робочої групи із запровадження механізму соціального замовлення в області звертайтесь до Бубенчикової Світлани:
Контактний номер телефону – (093)769-32-36;
Електронна пошта: lgvs@yandex.ru
 

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.