Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:47:38

Основним забруднювачем регіону є КЕП "Чернігівська теплоелектроцентраль" фірми "ТехНова". Статистика

30.05.2014   09:54

Чернігівська область одна з найбільших в Україні, за своєю територією посідає третє місце – 31,9 тис. км2.

 Ліси та інші лісовкриті площі займають 23% земельного фонду області, площа водного дзеркала становить 2%.

Суттєвим чинником негативного впливу на природні ресурси області є викиди в атмосферне повітря. Протягом 2013р. від стаціонарних джерел забруднення в повітряний басейн області надійшло 44 тис.т забруднюючих речовин (без урахування викидів діоксиду вуглецю), що на 5% менше, ніж у 2012р. Із загальної кількості викинутих шкідливих речовин, викиди речовин, що належать до парникових газів, становили: метану – 14 тис.т, оксиду азоту – 34 т. Крім  цих речовин, в атмосферу потрапило 1,8 млн.т діоксиду вуглецю (на 3% менше, ніж у 2012р.), який також впливає на зміну клімату.

За минулий рік на 1 км2 території області в середньому потрапило 1,4 т забруднюючих речовин. Найбільше забруднені міста Чернігів, Ніжин, Прилуки, щільність викидів у яких становила, відповідно, 270 т, 23 т та 19 т. Основним забруднювачем регіону є  КЕП "Чернігівська теплоелектроцентраль" ТОВ фірми "ТехНова", яким у 2013р. викинуто 43% шкідливих речовин області.

З метою охорони атмосферного повітря від забруднення у 2013р. підприємства області здійснили 19 заходів, які сприяли зменшенню шкідливих викидів у атмосферу  на 147 т.

У 2013р. на території області утворилося 675 тис.т відходів І–ІV класів небезпеки, з них 469 тис.т – на підприємствах та 206 тис.т – у домогосподарствах. Протягом року утилізовано, оброблено (перероблено)     233 тис.т (35% від загальної кількості утворених), спалено – 8 тис.т відходів, з них 99% використано у вигляді палива з метою отримання енергії.

Рівень екологічної безпеки знижують насамперед не обсяги відходів, що накопичені, а стан тих місць, де вони зберігаються. Із загальної кількості утворених відходів 326 тис.т (48%) розміщено в місцях видалення, до яких належать спеціально відведені місця чи об’єкти, у тому числі полігони, комплекси, споруди, ділянки надр.    На початок року в спеціально відведених місцях чи об’єктах та на території підприємств області накопичено біля 10 млн.т відходів.

Протягом 2013р. на охорону навколишнього природного середовища підприємствами, організаціями та установами було витрачено 219 млн.грн., зокрема 45% на очищення зворотних вод, по 20% – на охорону атмосферного повітря і проблеми зміни клімату та поводження з відходами, 10% – на збереження біорізноманіття і середовища існування.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.