Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 09:51:57

Марш парків на Чернігівщині

19.04.2014   09:48Агенцiя

Вперше Дні заповідників і національних парків були організовані в 1996 році за ініціативою Центру охорони дикої природи (ЦОДП). Вони отримали назву «Марш парків».

Марш парків – міжнародна акція громадської підтримки особливо охоронюваних природних територій. ЦОДП виступає організатором та координатором проведення «Маршу парків».

Щорічно в «Марші парків» беруть участь сотні тисяч людей. Більше 200 держав та неурядових організацій України та СНД співпрацюють з ЦОДП як організатори місцевих маршів.

На території Чернігівської області природно-заповідний фонд складає 8 категорій об’єктів: Ічнянський та Мезинський національні природні парки, частина національного природного парку «Залісся», регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський», 443 заказники, 137 пам’яток природи, 19 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, дендропарки: «Тростянець» загальнодержавного та «Прилуцький» - місцевого значення, Менський зоопарк (єдиний в Україні в сільській місцевості).

Рішенням Чернігівської обласної ради від 28 березня 2014 року було створено у м. Чернігові регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», площею 168,7 га.

Міністерством екології та природних ресурсів України було погоджене клопотання Асоціації природоохоронних територій України від 25.11.2013 року про створення у межах Ніжинського району Чернігівської області регіонального ландшафтного парку «Ніжинський», орієнтовною площею близько 16 тис. га.

Збільшення природно-заповідних територій свідчить про зростаючу роль заповідників у сучасному суспільстві, про надзвичайну важливість роботи щодо їх збереження і розвитку. Втім, на території нашої області є й багато інших місць із таким високим статусом (заповідники, заказники тощо). Вони – надбання нашого народу, золотий фонд держави, який утверджує її в цивілізованому світі. Кожний з нас має докласти всіх зусиль, щоб зберегти природну красу для нащадків.

Невтомним же працівникам природних скарбниць області бажаємо подальших здобутків у шляхетній справі виховання високої духовної культури населення і розбудови чарівних природних куточків Чернігівської області.

Ірина Дусь, головний спеціаліст відділу природно-заповідного фонду, біоресурсів та екомережі Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини