Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:38:30

Міська рада, райдержадміністрація та проектний інститут "Діпромісто" відповідатимуть у суді за приховування Генплану м.Щорс, що на Чернігівщині

31.03.2014   08:41Агенцiя

Позов на міську раду Щорса, Щорську районну державну адміністрацію та Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» до Деснянського районного суду міста Чернігова подав Чернігівський громадський комітет захисту прав людини. У своєму позові громадська організація вимагає визнати незаконним ненадання для ознайомлення матеріалів Генерального плану міста Щорс.

Активісти просять суд зобов’язати згадані інституції надати їм копію матеріалів Генплану та розмістити документ на веб-сайті Щорської міської ради, як того вимагає законодавство.

Звернутися до суду чернігівських правозахисників змусила відмова усіх трьох установ надати містобудівний документ для ознайомлення.

Міська рада у відповіді на інформаційний запит громадської організації повідомила, що Генплан міста знаходиться в райдержадміністрації і навіть самій міській раді його надавати відмовляються. Відмову пояснюють грифом «Для службового користування» на документі.

У райдержадміністрації надати Генплан активістам теж відмовилися. Так само послались на гриф «Для службового користування». Районні чиновники пояснили, що вирішити питання про зняття грифу може лише проектний інститут «Діпромісто», який розробляв Генплан та надав йому гриф «ДСК».

У проектному інституті «Діпромісто» на прохання надати копію містобудівного документу теж дали негативну відповідь. Проектанти відмовилися знімати гриф із Генплану пояснивши це тим, що Генплан вони розробляли на картографічних матеріалах із грифом «ДСК» і зняти його вже ніяк не можуть.

«Отримати доступ до Генерального плану міста – це, як ходити по зачарованому колу... Ніхто не хоче брати на себе відповідальність за те, аби виконати закон. Держустанови лише посилаються один на одного. Щоби реалізувати власне право на доступ до публічної інформації ми подали судовий позов одразу проти міської ради, РДА і «Діпроміста». Якщо ці організації та установи не можуть між собою вирішити хто за відповідає за оприлюднення Генплану, то нехай це вирішить суд»,- розповідає про позицію організації виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов.

«Важливим у забезпеченні доступу до містобудівного документа є поняття «розпорядника інформації». Як визначає Закон «Про доступ до публічної інформації», розпорядником генплану є та організація, яка фізично володіє документом. Оригінальна копія генплану має бути як у міської ради, яка його замовляє, оплачує виготовлення, затверджує, так і у проектного інституту, який його розробляє. Генплани невеликих міст, які не мають управлінь архітектури і містобудування або режимно-секретних відділів, зберігаються у райдержадміністраціях. Як правило, жодний із цих розпорядників не бажає брати на себе відповідальність за забезпечення доступності генпланів і перекладає відповідальність на інші організації. Судовий позов, який подали наші колеги, - це абсолютно логічний та правильний крок.

Хтось має покласти край цій безвідповідальності», – пояснює проблему Володимир Щербаченко, експерт Східноукраїнського центру громадських ініціатив, організації, яка займається проблемою доступу громадян до містобудівної документації.


http://totalaction.org.ua/content/miska-rada-rayderzhadministraciya-ta-proektniy-institut-dipromisto-vidpovidatimut-u-sudi-za

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.