Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:26:59

У Чернігові фандрайзингом займався навіть бобер

04.02.2014   08:03Агенцiя

Під час тренінгу "Територія розвитку" - проект чернігівської громадської організації "Центр гуманістичних технологій "АХАЛАР" (ahalar.org), учасники заходу організували добровільний збір коштів для реалізації соціального проекту "URNA". Окрім представників НУО, бібліотек, ЗМІ та освітніх закладів з багатьох міст (регіонів) України, до процесу долучився незвичний фандрайзер - "бобер".

Завдяки спільним зусиллям за півгодини вдалося зібрати 400 грн. Через декілька днів зібрані кошти були переведені на сайт biggggidea.com/project/353 - ресурс, який допомагає спільнокоштом збирати кошти для реалізації соціальних ініціатив та проектів, у тому числі, й проекту "URNA".

"URNA" - ініціатива хлопця з Дніпропетровська Олексія Заярного, яка передбачає створення та встановлення в центральній частині міста ексклюзивних урн для дрібного сміття та недопалків. Оригінальність урн полягає у тому, що всі вони будуть розмальовані по-різному. Для здійснення такого творчого задуму в команді Олексія вже є 16 молодих і перспективних художників Дніпропетровська.

"Форма урни органомічно вписується у вуличний простір, не створюючи перешкод для пішоходів. Собівартість таких урн менше за бетонні й металеві - виготовлені вони з оцинкової сталі.

 

Процес обслуговування також набагато простіший - комунальним службам не доведеться витрачати гроші на сміттєзбиральні пакети, які, до того ж, забруднюють навколишнє середовище. Безпосереднього контакту із сміттям при його вивантаженні з урни не відбувається. Цей проект призначений більшою мірою для людей, які готові змінювати стандарти українського суспільства", - говорить Олексій.

Окрім вирішення проблем екологічного характеру, проект "URNA" також покликаний згуртувати молодих й талановитих архітекторів, інженерів, дизайнерів, художників і декораторів для подальшої роботи над більш глобальними проектами, надати їм можливість реалізувати свій творчий потенціал - створювати якісний український продукт (об'єкти дизайну, архітектури, живопису; інформаційні продукти).

Для реалізації проекту потрібно 16000 тисяч гривень. Наразі місцева влада не підтримала проект, тож Олексій зі своєю командою вирішив звернутися по допомогу, в першу чергу, до жителів Дніпропетровська, та українців в цілому. Одни з перших партнерів, хто надав свою підтримку - організація "АХАЛАР", яка розмістила інформацію про проект дніпропетровця на одному із своїх ресурсів - сайті "Добродел" dobrodel.org.ua/project/43.


Жанна Кобилінська
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.