Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 17:22:08

13 старовинних ікон та глечик вартістю майже 200 тисяч гривень затримали на кордоні

13.01.2014   16:05

Предмети старовини, затримані на Чернігівщині при спробі незаконного ввезення в Україну, оцінені експертами у 194 тисячі гривень

У пункті пропуску  «Нові Яриловичі» виявили спробу незаконного переміщення через кордон 13-ти старовинних ікон та металевого глечика. Предмети старовини намагався незаконно перемістити через кордон громадянин України під виглядом ввезення особистих речей. Раритети знаходились у одній з картонних коробок, в яких були упаковані одяг, речі та предмети побуту даного громадянина – загалом понад 30 багажних місць.

Приховані цінності виявили під час проведення поглибленого огляду салону автомобіля. А саме у коробці з написом… «Посуда». Предмети старовини вилучили і направили на експертизу, яка й встановила їх загальну вартість у розмірі 194 тисячі гривень. Щодо історичної та культурної цінності затриманих предметів мистецтвознавці визначили, що п’ять ікон та глечик мають історичну та культурну цінність, ще п’ять ікон - історичну. Цінність ікон полягає ще й у тому, що частина їх визнані невід'ємними елементами духовного життя України другої половині XIX ст., дві ікони, на яких образ Святого Миколи Чудотворця датовані кінцем XVIII ст. та XIX ст. відносяться до духовного життя населення Російської імперії того часу.

Ікона «Чотиричасна», яку за сюжетним компонуванням можна віднести до іконопису «старообрядців» у XIX ст., вважалась домашнім іконостасом і, так званою, «цілющою іконою» водночас. Розділ ікони на чотири клейма (або «клітини») відповідав поділу внутрішнього простору будинку старообрядця на чотири приміщення. Про те, що ікона виконана народним майстром свідчить іконографіка, яку автори зводили до найпростіших схем написання, виконуючи деталі широкими грубими мазками, що і прослідковується в затриманій іконі. Експерти визначили, що дана ікона є свідченням присутності старообрядців на теренах України, зокрема Чернігівщини.

Досить цікавою є історія глечика з білого металу, який визнали культурною цінністю та оцінили у 14 тисяч гривень. Глечик був виготовлений у Франції у XIX ст. невідомим майстром срібної справи та призначався на експорт, про що свідчить клеймо із зображенням Міневри.

Працівники Чернігівської митниці Міндоходів відносно порушника законодавства склали протокол за статтями 471 «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю» та 472 «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення» Митного кодексу України. Після закінчення провадження матеріали будуть передані до суду.

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.