Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:15:03

Забуті братські могили Чернігова

22.06.2013   09:09

Кожний народ, що пишається перемогами, одержаними в боротьбі за свободу і незалежність своєї батьківщини, повинен свято шанувати пам’ять втрат, понесених в ім’я цих перемог.

За офіційними даними на державному обліку як пам’ятки культурної спадщини на території Чернігівської області перебуває 1804 пам’яток, пов’язаних з подіями Другої світової війни, в т. ч. 1179 військових поховань.

Скільки в області є поховань загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни, в т.ч. цивільного населення, насправді не знає ніхто.

Однак дивлячись на стан не тільки братських могил, але й пам’ятників на честь переможців, побудованих у 60-70х роках минулого століття, важко повірити у щирість заяв можновладців і так званих “антифашистів” про те, що ті, хто здобував Перемогу у цій війні, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

І це стосується не тільки могил і пам’ятників, розташованих у забутих владою і нащадками селах області, але й у самому Чернігові.

Одна з таких забутих братських могил знаходиться на Валу, друга – на улиці 50 років Перемоги на Бобровиці, третя – на старому Руському кладовищі по вул. Старобілоуська, 6.

Можновладці ж кожного 22 червня традиційно обмежуються покладанням квітів тільки Могили невідомого солдата на Болдиних горах та до відреставрованої братської могили загиблим у 1943 році красноармійцям, могилам Попудренка і Капранова у сквері біля облдержадміністрації і міськради.

І це в той час, коли в самому Чернігові знаходить щонайменше ще 15 братських могил наших загиблих співвітчизників у часи Другої світової війни, які потребують реконструкції.

 

 

 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.