Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 18:17:12

"Логосу" незабаром 10 років

11.04.2013   15:51Агенцiя

У травні цього року Чернігівській міській благодійній організації батьків і дітей інвалідів «Логос» виповниться 10 років.

Організація була створена батьками, які не віддали своїх дітей до інтернату, а вирішили створити умови для їх реабілітації вдома. Головні напрямки діяльності організації спрямовані на покращення якості життя дітей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями. «Логос» є членом Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав осіб з інтелектуальною недостатністю».

Мами вже дорослих людей ніяковіють перед журналістами. Їм дуже важко розповідати про себе та свою родину. Роки минають, а біль залишається на все життя. Виховувати вдома дитину-інваліда із розумовими вадами – нелегка справа. Звісно, у них був вибір – віддати дитину до інтернату чи виховувати її вдома. Їх материнське серце не дозволило віддати доньку чи сина в державний заклад, аби дітьми опікувалися чужі люди при живих матерях.

За статистикою, чоловіки не витримують психологічно й тікають від жінки із хворою дитиною. А мама намагається встигати готувати, прати, бігати в магазини, консультуватися із лікарями, систематично займатися із дитиною, перечитувати всю нову медичну літературу і сподіватися на диво.

Здоровим та молодим людям важко зрозуміти ситуацію, у якій опинилися батьки, чиї діти мають розумові вади. Не секрет, що для багатьох матерів, їх доньок та синів проїзд у місцевому транспорті стає справжньою трагедією. Сучасна молодь буває агресивною, а інколи зовсім жорстокою. Дуже важко дітям із розумовими вадами відпочити навіть у власному дворі. Завжди знайдуться «добродії»,що будуть нишком гоготати за спиною або й голосно вигукувати, що таким дітям місце у спеціалізованих закладах, а не поряд із здоровими людьми.

У нас дуже багато чудових законів, але вони не завжди виконуються. Держава намагається покращити умови і скоротити шлях до реабілітації або полегшити отримання засобів лікування, але подивіться навколо, скільки перешкод має людина з обмеженими можливостями. І якби діти, такі різні, і в той же час такі рівні, мали все ж таки право не декларативне, а справжнє – навчатися разом із здоровими школярами… У нового молодого здорового покоління були б абсолютно інші погляди на інвалідів із фізичними та розумовими вадами.

А на сьогодні… 10 років тому чернігівські мами створили громадську організацію «Логос», яка надає підтримку майже 40 інвалідам віком від 15 до 30 років. Члени організації – це педагоги та волонтери – допомагають формувати соціальні навички, розвивають творчі здібності. Тут навчають дітей простим діям: пришити ґудзики, зробити шов, накрити на стіл. Було створено міні-друкарню, аби дати дітям нові вміння та нові можливості для розвитку. Тож навчили їх нескладній роботі з технікою і під постійним наглядом педагогів розпочали виготовлення блокнотів і святкових листівок.

При організації працює тренажерний зал, є і тенісні столи. Тут діти-інваліди та молодь можуть покращити свій фізичний стан. Діяльність організації має два напрямки: захист прав інвалідів з обмеженими можливостями та надання соціальних послуг дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства та їх родинам.

Насправді ніхто не застрахований від хвороб. І звісно, що всі ми дуже хочемо, щоб до нас ставилися із повагою та любов’ю. Однак знайти душевні сили й полюбити чужу хвору дитину – на це, на превеликий жаль, спроможні одиниці. І це, здається, одна із найбільших проблем сучасності.

http://chodtrk.com.ua/?p=8953

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі 10:13

Водойми області тільки-но почали вкриватися льодовим покровом, а любителі вже вийшли на зимову риболовлю. На жаль, люди іноді не замислюються, що така безпечність може коштувати їм життя. Тож, щоб запобігти нещасним випадкам на водоймах співробітники Корюківського районного відділу Головного управління ДСНС провели профілактично-інформаційний рейд.

Мистецький початок грудня

Мистецький початок грудня 10:06

Перший зимовий місяць у Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка обіцяє бути насиченим різноманітними культурно-мистецькими заходами. Це і передсвяткові концертні програми, і прем’єра казки та інтермедії для дітей біля Новорічної ялинки, і поновлені вистави діючого репертуару театру.

 Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів»

Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів» 09:57

6 грудня о 20:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів вийде друга частина документального фільму «Битва за Чернігів».

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII”

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII” 09:44

Оновлений склад — і нова концертна програма! Проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” ще раз підкреслює: “Джаз — музика вільних людей!”. Це гасло під час війни як ніколи актуальне.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.