Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 23:59:37

2 січня - який день, свято та прикмети

02.01.2022   12:05Агенцiя

2 січня святкують Всесвітній день інтроверта, День наукової фантастики, День святого Бертольда у Швейцарії, на Гаїті – День предків, у православних – День пам'яті святого Ігнатія Богоносця.

День наукової фантастики

Серед шанувальників різних літературних жанрів чимало тих, хто надає перевагу науковій фантастиці, кого поєднала любов до цього напряму в літературі, кіно та інших видах мистецтва.

На різних форумах і конференціях, що об'єднують любителів цього жанру, неодноразово порушувалося питання про те, щоб організувати День наукової фантастики. Суперечка триває і дотепер, однак у США вже з 2012 року таке неофіційне свято існує та проводиться. Датою обрали день народження одного з найвидатніших письменників-фантастів 20 століття Айзека Азімова. Багато прихильників жанру підтримали ініціативу та приєдналися до святкування, хтось продовжує заперечувати обрану дату. Втім, факт залишається фактом – свято є.

Всесвітній день інтроверта

2 січня 2011 року вперше відзначили неофіційний День інтроверта, який став із самого початку Всесвітнім.

Психологи зазначать, що інтроверти дуже цінні для суспільства, оскільки це дивовижні люди зі своїми особливостями світосприйняття, які роблять людське суспільство більш гармонійним.

Інтроверти більш схильні до кропіткої роботі, більш пунктуальні і відповідальні переважають у всіх починаннях, наполегливі у досягненні мети, терплячі. Потрібна лише правильна обстановка, щоб інтроверт зумів згенерувати цікаву ідею або нестандартне рішення, досяг видатних результатів.

Не випадково, багато відомих людей належать до інтровертного типу особистості. Серед відомих інтровертів називають акторів Гаррісона Форда, Сальму Хаєк, Джонні Деппа, Емму Вотсон, Кіану Рівза та ін.

Часто інтроверти стають видатними вченими, письменниками, а іноді і загальновизнаними лідерами у суспільстві. Психологи нагадують про те, що до інтровертів належали Альберт Ейнштейн, Ісаак Ньютон, Дейл Карнегі, Артур Шопенгауер, Фредерік Шопен, Джоан Роулінг, Воррен Баффет.

День святого Бертольда (День міста Берна) у Швейцарії

День після новорічного свята у Швейцарії – це День святого Бертольда, який відзначається на честь заснування столиці країни міста Берна.

Берн заснували в 1191 році за наказом герцога Бертольда П'ятого Церингерського, правителя Бургундії для того, щоб захистити західний кордон володінь герцога. Бертольд оголосив усім, що нове поселення отримає ім'я першої тварини, яку він підстрелить. Вражаюче, але столиця Швейцарії запросто могла зараз носити ім'я перепілки або козулі. Проте герцог убив ведмедя. Місто отримало ім'я Берн від німецького der Bär - ведмідь.

Церковне свято

Православні християни вшановують пам'ять священномученика Ігнатія Богоносця, який жив у І-ІІ століттях за правління імператора Траяна. На той час його вчителем був Іван Богослов.

За народними переказами Ігнатія називали Богоносцем через те, що коли він був маленьким, то сам Ісус Христос носив його на руках. У Ігнатія був дар зцілювати хворих. Під час Траянських гонінь християн, Ігнатія заарештували і відправили з Антіохії до Риму. Там його стратили – кинули на поталу до голодних левів.

 

Прикмети:

Сніг чи дощ – до доброго врожаю;
Небо зоряне – теж до чудового врожаю.

 

Іменини: Ігнат, Данило, Іван, Георгій, Юрій.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини