Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:21:25

Віктор Пинзеник: “Я хочу, щоб мої сини росли в цивілізованій країні”

06.10.2012   14:45Агенцiя

В четвер, 4 жовтня в Чернігівській області побував Віктор Пинзеник – голова Українського Фонду Підтримки Реформ, заслужений економіст України, кандидат в народні депутати від партії “УДАР Віталія Кличка”. Він відвідав Прилуки та Ніжин, де зустрічався з керівниками підприємств та представниками малого та середнього бізнесу.

Віктор Пинзеник

Віктор Пинзеник

В Чернігові Віктор Михайлович також спілкувався з представниками бізнесу – на зустріч з відомим економістом прийшло близько 300 керівників бюджетоутворюючих підприємств міста, банкірів, підприємців.

Під час зустрічей Віктор Пинзеник пояснив, чому він увійшов до першої “десятки” партійного списку партії “УДАР Віталія Кличка”: “Ви знаєте, я взагалі не планував брати участь у парламентських виборах. Але Віталій Кличко переконав мене своєю відвертою позицією та намірами змінити ситуацію в Україні. До того ж, тут живуть мої сини, і я дуже хочу, щоб вони жили і росли у цивілізованій країні”. Також Віктор Михайлович підкреслив, що йому імпонує те, що в команді “УДАРу” зібрались справжні професіонали, які рішуче налаштовані на роботу в новому парламенті.

Як кандидат в народні депутати від партії “УДАР Віталія Кличка” Віктор Пинзеник розповів, що мета партії – створити сприятливі умови для розвитку української економіки. Для цього треба через зміну законодавства зробити ведення бізнесу в Україні прозорим, а обмінний курс – прогнозованим. Також треба змінити систему оподаткування та усунути залежність бізнесу від чиновників.

Під час зустрічей з бізнесменами Віктор Пинзеник проаналізував економічну ситуацію. Щодо головного фінансового документу країни – бюджету на наступний рік, відомий економіст сказав, що призначення бюджету – задовольнити економічні потреби країни. “Це соціально-орієнтований документ, – наголосив В. Пинзеник. – Ми повинні дуже обережно витрачати завжди обмежені ресурси суспільства”. Колишній міністр фінансів порівняв бюджет країни з бюджетом родини – якщо родина не має коштів на автомобіль, то вона його й не купує. Свої витрати кожна родина планує виходячи з доходів. Так само треба робити із бюджетом країни, переконаний фінансист.

“Що ж відбувається у нас? Ми продовжуємо жити в борг. Зараз він становить майже 500 мільярдів гривень (це більше, ніж річний бюджет країни) проти 89 мільярдів гривень на початок 2008 року. Мене турбує те, що більшість зовнішніх боргів України є короткотерміновими. Це означає, що кожен рік держава має платити відсоток за борги в розмірі 60 мільярдів доларів”, – пояснив Віктор Михайлович. І для того, щоб уникнути швидкого проїдання валютних резервів, треба знову позичати кошти в тому ж обсязі. І робити це стає дедалі важче. Тому головне завдання зараз – припинити нарощувати борги. “Це дуже непросто, – говорить економіст. – Але якщо вдасться це зробити, це буде важливим кроком вперед”.

Щодо української гривні, то Віктор Пинзеник вважає, що для її стабільності економіка має зростати, чого не скажеш про нинішню ситуацію. Фінансист переконаний, що зараз держава штучно утримує курс гривні. І на це вже витратила майже третину резервів НБУ: ще рік тому резерви Нацбанку становили 38,5 млрд. доларів. Зараз же на 10 мільярдів менше. Це і є прихованою девальвацією, вважає економіст. “За долар, переведений в гривню, сьогодні можна купити на 20% менше, ніж 15 років тому”, – сказав Пинзеник. І найближче майбутнє гривні важко спрогнозувати, бо “національна валюта була і продовжує знаходитися під тиском політики популізму. Дуже важко робити економічні прогнози в умовах не стабільної політики”. До того ж, причини тиску на гривню не знищені, переконаний Віктор Пинзеник. І за таких умов курс обов’язково реагуватиме на ситуацію.

“Змінити ситуацію можна, – вважає Віктор Пинзеник. – Для цього потрібні рішучі дії, які оздоровлять українську економіку. Мені приємно, що я знайшов своїх однодумців в команді “УДАРу”. Люди, яких я тут зустрів, мають волю до змін і дотримуються моральних цінностей, що є дуже важливим!”


Оксана Клименко

PR

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.