Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 17:41:10

Відбулися загальні збори обласної асоціації органів місцевого самоврядування “Ради Чернігівщини”

10.09.2012   09:33

У Ріпкинському районі відбулися загальні збори обласної асоціації органів місцевого самоврядування “Ради Чернігівщини”.

загальні збори обласної асоціації “Ради Чернігівщини”

загальні збори обласної асоціації “Ради Чернігівщини”

У їх роботі взяли участь голова обласної ради Анатолій Мельник, його перший заступник Іван Коробка, завідувач відділу організаційної роботи з регіонами управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Віктор Олійниченко, голова Ріпкинської районної ради Віктор Бугай, голова районної державної адміністрації Петро Головач, голови районних рад, представники міських рад та засобів масової інформації.
Тема заходу була присвячена вивченню досвіду роботи по соціально-економічному розвитку та збереженню і відродженню пам’яток історико-культурної, спадщини Ріпкинського району.

Відкриваючи пленарну частину зборів, що проходила у Любецькій селищній раді, голова обласної ради Анатолій Мельник, зазначив, що для багатьох органів місцевого самоврядування перспективним джерелом розвитку є наявність унікальних природних ресурсів та об’єктів історико-культурної спадщини.

Саме в Любечі доброю традицією є проведення на території Любецької селищної ради Відкритого фестивалю слов’янської культури та бойових єдиноборств “Київська Русь”, який відбувся в п’ятий раз тут 18 серпня 2012 року.

Відродженню історичних традицій та збереженню духовної спадщини сприяло виділення коштів з обласного бюджету у сумі понад 1,8 млн. грн. на фінансування історико-археологічного музейного комплексу “Древній Любеч”. Це дало змогу здійснити благоустрій території ближньої печери, реставраційні роботи “Кам’яниці Полуботка”, виготовити ескізний проект з відновлюваних робіт Замкової гори та документацію з реставраційно-відновлюваних робіт Замкових споруд.
Місцеві ландшафти та ці пам’ятні споруди є досить привабливими і вони мають бути перспективним джерелом розвитку територіальної громади і добрим стимулом для залучення вітчизняних та іноземних інвесторів, наголосив виступаючий.

Анатолій Мельник також розповів про участь місцевих рад у різноманітних проектах і конкурсах, які проводяться з метою підтримки і розвитку місцевого самоврядування. В цьому році на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування від області подано 18 проектів. Промовець звернув увагу присутніх на терміни проведення Конкурсу в 2013 році. У відповідності до змін, внесених Постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2012 року № 758 про умови його проведення буде оголошено вже до 15 вересня поточного року, а інформаційно-методичні семінари та навчання триватимуть протягом вересня-грудня. Пропозиції будуть розглядатися протягом шести місяців з дати оголошення конкурсу.

Щодо участі держави у фінансуванні інших місцевих проектів, як поінформував голова обласної ради, то з 1 січня 2013 року набирає чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 4 липня 2012 року № 656 “Питання державного фонду регіонального розвитку”. Зазначений фонд буде наповнюватися в обсязі не менше 1 відсотка прогнозного обсягу доходів загального фонду Державного бюджету. Це будуть немалі кошти, які нададуть новий поштовх в соціальному розвитку регіонів держави.

Безпосередню участь у підготовці, оцінці і відборі інвестиційних проектів та подання їх до Мінекономрозвитку буде приймати регіональна комісія, яка утворюється обласною державною адміністрацією за участю представницьких органів.Як наголосив виступаючий, першою умовою співфінансування з державного бюджету є наявність затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації. Обсяг коштів, які передбачаються для кожного регіону, буде напряму залежати від чисельності населення. Додаткові 30 відсотків будуть надані з урахуванням рівня соціально-економічного розвитку регіонів.

На даний час в обласній раді відпрацьовується правовий механізм погодження надання суб’єктам господарювання права користування надрами, передбаченого Кодексом України про надра. За сприяння виконавчого апарату обласної ради, постійною комісією з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів підготовлено та підтримано на засіданні комісії проект рішення обласної ради “Про затвердження Порядку погодження Чернігівською обласною радою клопотань про надання спеціальних дозволів на користування надрами.

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту регуляторного акту він оприлюднений на веб-сайті обласної ради.
“Врегулювання цих важливих питань у сфері надрокористування, встановлення єдиної процедури отримання від суб’єкта господарювання, опрацювання поданих матеріалів, їх вивчення, підготовка висновків та проектів рішень для розгляду на сесії обласної ради з прийняттям відповідного рішення, сприятиме формуванню соціально-відповідального бізнесу в області, який би робив позитивний внесок у розвиток місцевих територіальних громад, на території яких знаходяться корисні копалини, а не тільки про отримання прибутків”, – зауважив Анатолій Мельник.

Голова районної державної адміністрації Петро Головач, у свою чергу, розповів про соціально-економічний розвиток району. Окремо він спинився на головних напрямках соціально-економічного розвитку та збереження і відродження пам’яток історико-культурної спадщини Ріпкинщини.

Підсумовуючи пленарну частину, голова обласної ради, наголосив:
– Настав час думати нам самим над проблемами та їх вирішенням на рівні обласних, районних рад та на рівні співпраці між радами і адміністраціями, оскільки, на жаль, не завжди співпадають інтереси бізнесу і проблеми людей, які живуть на наших землях. Складається така тенденція, що чим далі такі розбіжності в поглядах щодо утримування соціальної сфери, її розвитку, вони не знаходять компромісу, в якому можна було б приймати рішення з позитивним результатом.

Це питання серйозне. І серйозне з точки зору перспективи, коли йтиме мова про ринок землі, яка всіх цікавить, а от люди, які живуть на цих землях, цікавлять лише місцеву владу, депутатів, районні ради та адміністрації, а економічного підґрунтя для розвитку громад немає. Проблеми є, і такі зустрічі, одну з яких ми сьогодні проводимо в Ріпкинському районі, дають нам поштовх для роздумів, щоб ми все ж таки знайшли той шлях розвитку, який нам необхідний, – наголосив керівник.

Пленарна частина зборів обласної асоціації органів місцевого самоврядування “Ради Чернігівщини” завершилася прийняттям рішення “Про досвід роботи по соціально-економічному розвитку та збереженню і відродженню пам’яток історико-культурної спадщини Ріпкинського району”.

Після цього заступник директора історико-археологічного музейного комплексу “Древній Любеч” Анатолій Федорченко ознайомив учасників зборів із селищем: вони відвідали Спасо-Преображенську церкву, Замкому гору, “Кам’яницю Полуботка” та Ближню печеру.

Також члени асоціації ознайомилися з підприємством ТОВ “Папернянський кар’єр скляних пісків”, про роботу якого розповів його директор Андрій Кушик. Відвідали зону відпочинку “Голубі озера”, про розвиток якої розповів голова благодійного фонду ім. Софії Русової, депутат обласної ради Іван Чаус. З роботою ДП “Добрянське лісове господарство” присутніх познайомив його директор, депутат обласної ради Іван Горохівський.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.