Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:49:30

Дискутували щодо поправок до законопроєкту про обіг земель сільськогосподарського призначення

26.11.2019   11:09Агенцiя

Нещодавно Верховна Рада України у першому читанні схвалила законопроєкт № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». За відкриття ринку землі проголосували 240 народних депутатів.

Обласна рада вкотре згуртувала представників депутатського корпусу, органів місцевого самоврядування, профспілок, всеукраїнських аграрних та фермерських асоціацій, народних депутатів України від Чернігівщини – Валерія Зуба та Бориса Приходька, аграріїв та фермерів Придесення, аби обговорити всі ризики і проблеми, які можуть виникнути під час відкриття ринку землі, а також виробити спільну позицію щодо подолання негативних наслідків від можливого продажу головного багатства українців.

Відкрив та модерував роботу «круглого столу» стосовно розгляду поправок до проєкту Закону України №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» заступник голови обласної ради Арсен Дідур. За словами посадовця, основною метою зібрання є підбиття своєрідних підсумків прийняття законопроєкту, яким планується запровадити «ринок землі», оцінка його впливу, вироблення спільного бачення аграрної Чернігівщини щодо ситуації, яка склалась в сфері АПК, та підготовка пропозицій щодо подальшого проведення земельної реформи.

У своїх емоційних виступах провідні виробники сільськогосподарської продукції, очільники фермерських господарств наголошували на тому, що запровадження ринку землі не на часі, адже несе чимало загроз національним інтересам країни, що перебуває у стані війни, спричинить занепад дрібних і середніх аграрних підприємств. На думку аграріїв, невигідні умови кредитування, висока ціна на викуп орендованої землі змусять людей, які не один рік працюють на землі, забезпечують робочими місцями місцеве населення, підтримують розвиток соціальної сфери та розбудову інфраструктури в громадах, не отримуючи при цьому державної дотації, змусять їх згорнути свою діяльність, а тваринництво буде взагалі знищене.

Значні побоювання серед присутніх викликає той факт, що через низьку купівельну спроможність населення ситуацією можуть скористатися великі агрохолдинги, які викуплять більшість українських земель, або ж земельними ресурсами заволодіють іноземці через офшорні компанії.

Учасники зустрічі наголошували на необхідності підтримки українського виробника та фермера. Як зазначали учасники «круглого столу», керівництву держави потрібно докласти зусиль перш за все для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку держави, а не продавати поспіхом невідомо кому природні ресурси і багатства.

Слушною, на думку більшості аграріїв, стала пропозиція запровадити обіг земель сільськогосподарського призначення після всенародного референдуму, де свою позицію має висловити кожен громадянин. До підбиття підсумків народного волевиявлення необхідно запровадити мораторій на продаж землі.

Запровадити ринок землі можна лише за однієї умови: якщо її у власників викупить держава і передасть  в управління ОТГ. Адже не секрет, що сьогодні саме земельний податок та орендна плата є одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів громад. Позбавлення такої солідної частини доходів навряд чи зробить ОТГ спроможними і здатними самостійно забезпечувати свій соціально-економічний розвиток.

У свою чергу народні депутати вислухали позицію аграріїв області, поділились власним баченням проведення земельної реформи та обіцяли під час розгляду законопроєкту №2178-10 у другому читанні врахувати думки тих людей, чиї інтереси він зачепить у першу чергу.

Підсумовуючи палкі дискусії, Арсен Дідур зауважив, що усі висловлені думки і пропозиції депутатів, аграріїв та представників ОТГ будуть опрацьовані та внесені до тексту звернення до Глави держави, Верховної Ради України та Уряду, яке буде розглядатись на позачерговій сесії обласної ради 2 грудня цього року, повідомляє Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини