Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:49:34

В області працюють над створенням Центру громадського здоров’я

17.01.2019   09:03Агенцiя

16 січня в обласній раді відбулася нарада стосовно розгляду пропозицій щодо створення комунального некомерційного підприємства «Центр громадського здоров'я та державно-приватного партнерства».

В обговоренні взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петро Гармаш, голови постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах АТО і з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності Микола Дейкун та Анатолій Мельник, керівники комунальних некомерційних медичних підприємств, представники профспілкових та громадських організацій.

Начальник відділу управління медичними кадрами та роботи із зверненнями громадян управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Тетяна Лебедєва розповіла про створення системи громадського здоров'я в Україні, яке з 2015 році набуло надзвичайно актуального змісту і більш практичної реалізації.
За словами начальника відділу управління медичними кадрами та роботи зі зверненнями громадян Управління охорони здоров’я ОДА згаданий центр уже виконує близько 30% функцій майбутнього комунального некомерційного підприємства. Його утримання потребуватиме коштів у межах бюджетного фінансування - 3,5 мільйона гривень.
Тетяна Лебедєва озвучила позицію управління охорони здоров'я ОДА створити Центр громадського здоров'я на базі обласного Центру інформаційно-аналітичних технологій, оскільки Концепція розвитку системи громадського здоров'я, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України, вимагає, щоб управління охорони здоров'я максимально ефективно використовувало свої матеріально-технічні та фінансові ресурси. Фінансування ж здійснюватиметься в рамках існуючого бюджету, з медичної субвенції обласному бюджету.

Директор Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Микола Донець окремо зупинився на функціях, організаційних і фінансових питаннях створення Центру громадського здоров'я. Він відзначив про можливість його створення на базі Чернігівського обласного лабораторного центру. Зокрема, реалізувати це в рамках державно-приватного партнерства. Одночасно є нагальним питанням щодо передачі майна лабораторного центру з державної у комунальну власність. Але зазначене питання потребує вивчення для прийняття виваженого рішення, оскільки це створить значне навантаження на обласний бюджет.

Також головою постійної комісії обласної ради з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності Анатолієм Мельником була озвучена пропозиція створити робочу групу, до складу якої мають увійти представники з Департаменту фінансів, управління комунального майна обласної ради, які мають вивчити досвід в Україні і закордону та, проаналізувавши інформацію, напрацювати відповідну модель роботи Центру громадського здоров'я.

Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук у своєму виступі відзначив, що населення Чернігівщини має отримувати якісні медичні послуги, тому створення цього Центру потребує узгодження всіх пропозицій та прийняття виваженого рішення.
За словами керівника, даним питанням повинно опікуватись управління охорони здоров'я облдержадміністрації, де має бути створена робоча група, що займатиметься безпосередньо створенням центру громадського здоров'я.

Серед запропонованого - створити заклад на базі діючого обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя.

Втім, альтернативним ресурсом може бути обласний лабораторний центр. Він, до речі, передаватиметься з національного рівня МОЗ на баланс облради. Це передбачено в Концепції розвитку системи громадського здоров’я. Лабораторний центр також має свої напрацювання та певну мережу, адже виконує частину функцій, передбачених для майбутнього регіонального закладу, зокрема в частині епідеміологічного нагляду.

- Обидві моделі варті уваги. Проте необхідно детально проаналізувати фінансову складову кожного варіанту, - наголосила Наталія Романова. - Обрати ж маємо найоптимальнішу, виходячи із реальних можливостей. До того ж потрібно ознайомитися з досвідом як українських, так і закордонних колег, які працюють у даному напрямі.

Відтак, буде створена робоча група, яка розглядатиме всі надані пропозиції.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.