Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 03:58:13

Програма "Доступні ліки" триває й удосконалюється

16.01.2019   08:51Агенцiя

За час дії програми «Доступні ліки» (з квітня 2017 року) перелік препаратів, що увійшли до неї, зріс зі 157 найменувань до 261. При цьому 59 з цих препаратів відпускаються громадянам безкоштовно.

Лише за минулий рік на реалізацію даної урядової ініціативи на Чернігівщині використано майже 30 мільйонів гривень. А це означає, що понад півмільйона хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет 2 типу в області одержали ці медикаменти безкоштовно або з невеликою доплатою.

Ці та інші підсумки впровадження програми обговорили під час зустрічі заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової з керівниками аптечних установ, залучених до її реалізації.

— «Доступні ліки» — це не лише спрощення для пацієнтів можливості отримати якісні лікарські засоби, а й формування у суспільстві відповідального ставлення до здоров’я, — наголосила Наталія Романова. — Адже за статистикою, звернення до лікарів за рецептами, а значить, і за кваліфікованою медичною допомогою, почастішали.

Як повідомив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, наслідком своєчасного діагностування та правильного лікування стало зменшення таких ускладнень як інфаркт міокарду та інсульт. Крім того, одночасно зі збільшенням кількості звернень до лікарів первинної ланки у країні на 17 тисяч знизилося число викликів екстреної медичної допомоги. А враховуючи, що один виклик швидкої медичної допомоги для держави обходиться приблизно у 650 гривень, річна економія перевищила 11 мільйонів гривень.

За інформацією Петра Гармаша, фінансування у Чернігівській області програми «Доступні ліки» у І кварталі поточного року становить понад 6 мільйонів гривень. Гроші в область вже надійшли, боргів перед аптечними установами немає. З квітня ж адміністрування програми буде передано до Національної служби здоров’я України, яка напряму контрактуватиме аптечні заклади і відшкодовуватиме вартість препаратів.

— «Доступні ліки» — це соціальний проект, тому я щиро дякую всім аптечним установам, які до нього долучилися, — зазначила Наталія Романова. — Адже від рівня взаємодії лікарів, фармацевтів та пацієнтів залежить ефективність лікування і стан громадського здоров’я.

На важливості забезпечення громадян якісними медикаментами з доведеною ефективністю акцентувала начальник державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області Світлана Соколова. Вона нагадала також, що з 1 січня вступив у дію Закон, що дозволяє повертати до аптек лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості. Для цього необхідно пред’явити розрахунковий документ на їхнє придбання. У такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний.

Факт неналежної якості підтверджується висновком, виданим лабораторією Держлікслужби та/або уповноваженою лабораторією чи розпорядженням Держлікслужби про заборону обігу даного лікарського засобу.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини