Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 20:26:15

Про адаптацію до зміни клімату говорили учасники семінару в Чернігові

25.07.2012   08:11

24 липня в Чернігові в рамках розроблення Національного плану з адаптації до зміни клімату з урахуванням регіональних особливостей розпочав роботу міжрегіональний семінар на тему “Сприяння розробленню ефективного національного та регіональних планів дій з адаптації до зміни клімату”.

Головна мета заходу – інформування представників місцевих органів влади, науковців та зацікавлених громадських організацій про глобальні, національні та місцеві виклики в результаті зміни клімату.

Організаторами семінару виступили Державне агентство екологічних інвестицій України та Регіональне Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

У семінарі взяли участь представники обласних державних адміністрацій, обласних управлінь охорони навколишнього природного середовища, обласних управлінь водного господарства, обласних гідрометеорологічних організацій, університетів, науково-дослідних інститутів, науковці, представники громадських організацій Київської, Кіровоградської, Черкаської та Чернігівської областей.

Відкриваючи захід, перший заступник голови Державного Агентства екологічних інвестицій Іван Варга зазначив, що семінар такого формату на тему зміни клімату відбувається вперше. Це є знаковим і досить важливим не лише в масштабі регіональної, але й загальнодержавної політики України з адаптації до зміни клімату. Найближчим часом подібні семінари пройдуть у м. Суми та м. Луганськ для представників 8-ми областей.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віктор Геращенко. Він зокрема, відмітив, що зміна клімату – одна з найгостріших вже не тільки екологічних, а й економічних проблем, які стоять сьогодні перед людством. Майже щодня пересічний українець стикається з наслідками зміни клімату в повсякденному житті. Тож потрібно спільними зусиллями визначити подальші дії з адаптації до зміни клімату.

Віктор Геращенко побажав присутнім, щоб у ході семінару були напрацьовані дієві пропозиції, які увійдуть до Національного та регіональних планів дій з адаптації до зміни клімату.

Спікерами семінару виступили: представники Державного агентства екологічних інвестицій України, науковці (зокрема з Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту, Національного університету водного господарства та природокористування, Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва й Одеського державного екологічного університету), представники міжнародних організацій (ОБСЄ, Фонду імені Фрідріха Еберта, Світового банку) та громадських організацій.

Під час заходу відбулася презентація досвіду Європейського Союзу в адаптації до зміни клімату та застосування його в Україні, досвіду Німеччини у розробленні стратегії та регіональних планів адаптації до зміни клімату, адаптації до зміни клімату в країнах Східної Європи і Центральної Азії.

Увазі учасників було представлено доповіді про регіональні прояви глобальної зміни клімату в північних і центральних областях України, вони також мали змогу ознайомитися з проекціями зміни параметрів кліматичної системи у північних та центральних областях України до середини XXI століття.

25 липня семінар продовжить свою роботу інтерактивною сесією. Учасники семінару обговорять наслідки зміни клімату в Чернігівській, Київській, Кіровоградській, Черкаській областях та, застосувавши отриману інформацію на практиці, зможуть долучитися до процесу розробки рекомендацій до Національного плану з адаптації до зміни клімату.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини