Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 березня, 05:51:30

Які примусові заходи зараз вживаються до боржників за комунальні послуги?

26.06.2018   12:12Агенцiя

З початку року на примусовому виконанні в територіальних підрозділах ДВС міста Чернігова перебувало близько 5000 виконавчих проваджень про стягнення заборгованості за комунальні платежі. Загальна сума, яку заборгували по місту складала майже 22 млн грн. Тому державними виконавцями вживаються заходи примусового характеру для стягнення відповідної заборгованості. Про це прес-службі Чернігівської міської ради розповів Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк.

Він зазначив, що заходи примусового характеру, які вживаються державними виконавцями, визначені ЗУ «Про виконавче провадження»:
- Першочергово виконавець накладає щомісячне стягнення на кошти боржника ( заробітну плату, пенсію), якщо є така можливість.
- Якщо боржник ніде не працює, або ухиляється, не повідомляючи своє місце роботи (неофіційно працює) - іде перевірка майнового стану. Направляються запити до реєструючих органів з метою виявлення рухомого та нерухомого майна. Після чого державний виконавець накладає арешт на майно. Проводиться опис, оцінка, а потім майно передається на реалізацію. Отримані від його реалізації  кошти скеровуються на рахунки споживачів, - сказав Олег Трейтяк.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області також розповів, що в Україні з 2017 року працює відкритий «Єдиний реєстр боржників» і всі боржники автоматично вносяться до нього:

- З моменту відкриття виконавчого провадження, державний виконавець вносить всі відомості до «Єдиного реєстру боржників». І поки боржник не сплатить всю суму заборгованості він буде перебувати в даному реєстрі. Одночасно застосовується певні обмеження, які передбачені законом. Наприклад, коли громадянин України (боржник) звертається до нотаріуса для здійснення якогось правочину, то нотаріус повинен відмовити боржнику і не пізніше наступного дня повідомити державного виконавця, аби той вжив заходи примусового характеру і наклав арешт на майно боржника, - Олег Трейтяк.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль 17:48

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні, яка може призвести до введення чергового локдауну.

Про публічні фінанси

Про публічні фінанси 17:28

Бюджетні кошти в радах громад - як формуються та витрачаються - перебували в центрі уваги під час друго заняття семінару "Організація роботи територіальної громади", що призначається для старост, депутатів та працівників апарату Михайло Коцюбинської седищної ради.

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин 17:14

Судитимуть учасників злочинних угруповань, у яких вилучили понад 170 кг психотропних та наркотичних речовин.

Виявлено 167 нових випадків COVID-19

Виявлено 167 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 березня в області зафіксовано 167 нових випадків COVID-19.

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт 16:59

Про призов на строкову службу, стан здоров’я призовників, допомогу військовим пенсіонерам та територіальну оборону кореспонденту АрміяInform розповів військовий комісар Чернігівського міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.