Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 18:36:22

Місцеві громади хочуть більше волі

04.07.2012   14:23Агенцiя

Як Конституція України може розвивати місцеве самоврядування з‘ясовували учасники круглого столу на однойменну тематику. Захід відбувся у прес-клубі “Експертна думка”. На думку експертів і політологів, Конституція в нас хороша, але далеко не ідеальна. Бо ті повноваження, якими вона наділила місцеву громаду, досить обмежені, а тому не дають можливості розвивати регіони.

Геннадій Максак, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень:
– Візьмемо, як приклад, статтю 140 11-го розділу Конституції, який присвячений саме місцевому самоврядуванню. Стаття гласить, що місцеве самоврядування здійснюється громадою або самим місцевим самоврядуванням. Однак у який самий спосіб – невідомо. Інший нюанс: важелі впливу на місцеві громади здійснюються з центру, зокрема, за допомогою податків та зборів. Бо вони не є формуючою частиною місцевого бюджету. Всі гроші йдуть в центр, відтак держава згори комусь на щось гроші дає, а комусь ні. Як наслідок, отримуємо механізм тиску на регіони.

Із Геннадієм Максаком згоден і депутат Чернігівської міської ради Олег Русін:
– Наприклад, якщо ти цього року заробив добре і перевиконав планові показники, то потім прийдуть фіскальні органи і цю різницю заберуть до центру. А якщо заробив мало – то спрацює дотаційна система. Тому, вважаю, повноваження місцевих рад треба переглядати.

Але цю непросту ситуацію можна і треба виправляти, переконані учасники дискусії. Зокрема, зарадити тут може зміна закону про вибори. А саме повернення до змішаної виборчої системи. Бо завдяки їй місцева громада матиме більше можливостей впливу на свого представника у парламенті, а це відкриває нові горизонти для розширення представництва регіонів у Верховній Раді.

Депутат Чернігівської міської ради Олександр Шкурат вважає, що цією можливістю чернігівці мають скористатися:
– Передусім нам потрібен хороший лобіст наших інтересів. А депутат-мажоритарник – це не представник закритого списку партій, це людина, яка живе тут і бере на себе відповідальність за регіон. Це людина, яка діятиме за попередньо озвученою програмою. Відтак, якщо з цього документу щось не буде виконуватись – з депутата можна буде спитати: чому це так, а це чому ні. Тому, сподіваюся, що мажоритарна система дозволить нашій громаді привести до парламенту людей із великим господарським досвідом, людей-практиків, які розуміють як працює система місцевого самоврядування. Бо, як ми знаємо, чимало проблем Чернігова можна вирішити тільки за фінансової підтримки державного бюджету. Однак про чернігівців у центрі згадують не часто. І це потрібно змінити.

Тому, переконані експерти круглого столу, і громаді, і майбутнім кандидатам у народні депутати треба максимально використати ті плюси, які дає змішана виборча система. В результаті, досвід народних оборанців та залучення до процесу прийняття рішень фахової громадськості допоможуть внести до Конституції ті конструктивні зміни, яких сьогодні потребує місцеве самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.