Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:35:28

В області перерахували житлові субсидії на опалювальний період

26.10.2017   12:17Агенцiя

Перерахунок проведено майже 229 тисячам домогосподарств у повному обсязі без додаткового звернення громадян. Житлові субсидії призначено 202,5 тисячі сімей, відмовлено — 26,3 тисячі.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін 25 жовтня під час прес-брифінгу в облдержадміністрації детально пояснив, що потрібно робити, аби не втратити субсидію.

— Якщо ви отримуєте субсидію і у вас відбулися певні зміни — поінформуйте про це протягом місяця управління соціального захисту населення. Зокрема, зміни можуть стосуватися складу зареєстрованих членів сім’ї, їхнього соціального статусу, здійснення одноразової покупки, що перевищує 50 тисяч гривень, отримання доходу з нових джерел, що не зазначені у декларації, перехід від централізованого опалення на індивідуальне чи навпаки, — акцентував Олег Русін.

Очільник Департаменту також зупинився на питанні монетизації залишків невикористаних коштів субсидій на опалення. Наразі підприємствами-надавачами послуг надано списки осіб, де зазначені суми невикористаної субсидії. Більше 88 тисяч отримувачів державної допомоги подали до управлінь відповідні заяви. До речі, термін їх подання продовжений до 1 листопада. Готівкові кошти, які можна використати на власний розсуд, перерахують на особовий рахунок одержувача у банку або ж через відділення поштового зв’язку.

Загалом житлові субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу і на оплату житлово-комунальних послуг отримують понад 262 тисячі сімей.

Говорили і про необхідність вчасного отримання паспорту особами, які досягли 14-річного віку. Адже ID-картка входить в пакет необхідної документації для отримання субсидії.

До уваги громадян! Субсидія — це державна допомога. Кому і в якому розмірі вона виплачується — держава визначає, спираючись на прозорі й чіткі правила. Основний критерій — дохід громадянина. Тому інформація про доходи збирається та оновлюється постійно. В тому числі, й автоматично.

Наприклад, гроші, отримані на банківську картку від продажу майна чи в якості благодійної допомоги, є доходом — підставою для перерахунку субсидії, а у випадку спроб їх приховування — підставою для скасування субсидії.

Особливої актуальності ця інформація набуває напередодні виборів у громадах області, адже нечисті на руку кандидати, зазвичай, не гребують підкупом і використовують для цього різні схеми.

Тож пам’ятайте! Будь-яка «винагорода» чи «допомога» при нарахуванні субсидії враховується як дохід і може суттєво вплинути на її розмір.

Не даймо ошукати себе і своїх близьких. Підкуп виборців — не лише злочин з точки зору виборчого законодавства, а й реальна загроза втратити допомогу держави.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.