Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 21:31:50

Хто з депутатів не захотів працювати згідно Етичного кодексу

14.01.2017   10:13Агенцiя

Більшість представників найбільшої фракції Чернігівської міської ради «Наш край» не проголосували за впровадження Етичного кодексу для депутатів. Також не підтримали рішення більшість депутатів від Радикальної Партії Ляшка, «Опозиційного блоку», окремі представники фракції «Батьківщина» та БПП. А міський голова Владислав Атрошенко взагалі вийшов з залу.

Тож, у підсумку  лише 17 голосів «за» з необхідного мінімуму в 22 – такі  результати голосування за проект Етичного кодексу для депутатів та міського голови Чернігова на 14 сесії 29 грудня 2016 року.

Водночас, такі фракції як «Самопоміч», «Демальянс» та більшість з «Батьківщини» підтримали пропозицію запровадити Етичний кодекс в стінах Чернігівської міської ради.

Нагадаємо, відповідний проект рішення був ініційований низкою громадських організацій. За дорученням міського голови  протягом кількох місяців громадські активісти разом з юридичним відділом міської ради розробляли проект Етичного кодексу. До участі в напрацюванні проекту також запрошувалися представники всіх депутатських фракцій міської ради.

Ідея закладена в проекті Етичного  кодексу  досить проста – ухвалити документ, який би закріплював морально –етичні та антикорупційні стандарти поведінки  депутатів  та міського голови Чернігова,  виходячи з чинного законодавства та загальних суспільних норм. Також, пропонувалося  надати   існуючій постійній регламентній  комісії ради повноваження   розглядати питання порушення депутатами етичних норм та принципів. Проект Етичного Кодексу був  розроблений у  відповідності  до ЗУ “Про місцеве самоврядування”, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, ЗУ “Про запобігання корупції”, а також методичних рекомендацій НАЗК.

В негативному голосуванні визначальною  також стала позиція самих  членів постійної комісії з питань регламенту. Вони просто побоялися брати на себе відповідальність за оцінку роботи  своїх колег, як це передбачав проект Етичного кодексу.

Так голова цієї постійної комісії представник фракції «Наш край» Максим Черненок, неодноразово заявляв, що не може брати на себе таку відповідальність. Категорично проти була й інший член комісії Жанна Шерстюк від «радикалів», не підтримали проект рішення також члени комісії Микола Носко («Наш край») та Регіна Гусак (БПП).

Частина депутатів поступила зовсім хитро – просто повиймали картки для голосування і тому їх немає в списку тих хто не голосував.  Так поступили, зокрема,  депутати від партії «Опозиційний блок».

Додамо, що подібні кодекси (норми, стандарти) діють у багатьох країнах світу, допомагаючи суспільству контролювати дії обранців та посадовців, підвищуючи прозорість та довіру до місцевої влади, зменшуючи корупційні ризики та посилюючи персональну відповідальність представників самоврядування. В Україні, на центральному рівні,  поки що, не існує жодного документу, який би визначав поведінкові норми виборних посадовців. Хоча, саме від дій, вчинків, манер депутата/мера залежить їх подальша діяльність на посаді.

Водночас, таку практику запроваджують місцеві ради. Так, з 2015 року подібний Етичний кодекс був ухвалений Київською міською радою, а нещодавно Менська міська рада на Чернігівщині також проголосувала за цей проект.

Кампанія з  імплементації Етичних кодексів та створення Етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади. Наразі кампанія охоплює 16 органів місцевої влади, серед яких 4 в Чернігівській області.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини