Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 23:32:18

Обговорили підтримку індивідуального будівництва у селах чотирьох областей

18.08.2016   08:25Агенцiя

17 серпня, на базі Чернігівської обласної державної адміністрації відбулося виїзне розширене засідання Асоціації "Підтримки індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім".

Представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, державних адміністрацій Чернігівської, Київської, Полтавської, Сумської областей, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, представники територіальних громад, законотворці та інші профільні експерти впродовж майже двох годин працювали над питанням ефективного впровадження регіональних програм підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім».

Відкрив засідання та взяв участь у його роботі голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. У вступному слові він відзначив вагомість значення реалізації програми в області, зокрема, у зв’язку зі складною демографічною ситуацією та необхідністю створення умов для проживання молодих фахівців соціальної сфери у сільській місцевості. Валерій Куліч також підкреслив, що на сьогодні програма «Власний дім» надає найкращі, з фінансової точки зору, умови для індивідуального будівництва на селі. Це, на переконання голови ОДА, визначає перспективність подальшого розвитку підтримки програми і бажаність збільшення обсягів її фінансування.

Очільник представницького органу Чернігівщини у своєму виступі зупинився на факторах, які безпосередньо впливають на вирішення побутових проблем жителів сільської місцевості і забезпечення їх якісним і доступним житлом. Серед них, на думку керівника, основними є складна соціально-демографічна ситуація, яка склалась в державі загалом, і в нашій області зокрема, а також нестача інвестицій у будівництво житла, проведення реформи адміністративно-територіального устрою.
-  У зв’язку із подіями останніх двох років також гостро постала необхідність покращення житлово-побутових умов учасників антитерористичної операції, членів їх родин та внутрішньо переміщених осіб, - підкреслив Ігор Вдовенко.
Частково проблему забезпечення житлом шляхом надання довгострокових пільгових кредитів вирішує регіональна програма «Власний дім», яка вже більше 15 років діє на теренах нашої області.
Питання підтримки індивідуального житлового будівництва, за словами Ігоря Вдовенка, не залишається поза увагою обласного представницького органу Придесення. Зокрема, рішенням двадцять восьмої сесії обласної ради шостого скликання, яка відбулася у вересні минулого року, депутати схвалили Обласну Програму підтримки індивідуального житлового будівництвата розвитку особистого селянського господарства «Власний дім» на2016–2020роки.
-  Враховуючи соціальну важливість та значну популярність «Власного дому» серед громадян нашого регіону, депутатський корпус Чернігівщини на пленарному засіданні п’ятої сесії обласної ради у липні поточного року схвалив внесення змін до програми в частині збільшення прогнозованого обсягу фінансування з обласного бюджету на 300 тис.грн, у тому числі для кредитування учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, - зазначив керівник.

Загалом із початку року в рамках реалізації програми з мешканцями області укладено 106 кредитних договорів. Найбільш активними користувачами пільгових кредитів виявилися молоді та багатодітні родини, сім’ї працівників бюджетної сфери, родини учасників АТО та вимушені переселенці зі сходу України.

Детальний аналіз стану житлового фонду, обсягів будівництва та основні показники виконання програми «Власний дім» проаналізували керівники Чернігівського, Київського та Полтавського обласних фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Очільники регіональних підрозділів зійшлися на думці, що для успішного втілення у життя завдань програми необхідно збільшити обсяги її фінансування з державного бюджету, активно залучати до будівництва житла новостворені територіальні громади, які мають у своєму розпорядженні значні кошти, а також співпрацювати з потужними підприємствами з метою отримання інвестицій.

Представник профільного Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Тетяна Заславець висвітлила основні результати впровадження програми «Власний дім» у масштабах країни, звернувши увагу як на позитивні моменти, так і на певні недоліки у роботі регіональних представництв Асоціації.

Про основні завдання, нормативно-правову базу діяльності Асоціації «Власний дім» розповів її голова Володимир Бабошин, який одночасно є і керівником Вінницького обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Він також розповів про цікавий досвід діяльності очолюваного ним підрозділу, який, підпорядковуючись місцевій обласній раді, єдиний у нашій державі долучився до фінансування ще 5 обласних програм окрім «Власного дому». 

Приємно відзначити, що у своєму виступі очільник Асоціації підкреслив, що Чернігівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва вже не один рік має гарні результати роботи і входить в шестірку найбільш потужних і успішних в Україні.

Своїми думками і пропозиціями щодо впровадження програми «Власний дім» із учасниками наради також поділилися керівники райдержадміністрацій, міських рад та представники об’єднаних громад Чернігівщини.

Підбиваючи підсумки, учасники засідання зійшлися на думці, що програма «Власний дім» є життєво необхідною для суспільства і потрібно всебічно підтримувати її втілення у життя, тільки вирішивши соціальні проблеми, створивши комфортні умов для життя людей у селі, і вклавши ресурси у розвиток сільських територій ми зможемо зробити реальний крок на шляху покращення соціально-економічної ситуації в нашій державі.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.