Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 12:36:51

Наталія Романова: Чоловік має сприймати жінку як особистість, а не як доповнення до свого комфорту

08.07.2016   08:33Агенцiя

Лише за перший квартал поточного року з приводу домашнього насильства правоохоронці зафіксували в області 863 звернення (у тому числі 20 повторних).

Учасники прес-конференції, що відбулася сьогодні, назвали такий показник верхівкою айсбергу, адже далеко не кожна жінка чи дитина, яка потерпає від домашнього насильства, наважується звертатися за захистом до відповідних інстанцій. Хтось соромиться своєї біди, хтось боїться помсти кривдника, а дехто сприймає це за належне, керуючись сумнівною приповідкою «б’є, значить любить».

Захистити жінку від домашнього насильства покликана Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (далі – Стамбульська конвенція). Цей документ був відкритий для підписання 11 травня 2011 року в рамках 121-го засідання Комітету міністрів Ради Європи. На сьогодні її ратифіковано вже у 22-ох країнах Європи. Україна стала 17-ю державою, яка приєдналася до цього важливого міжнародно-правового інструменту, підписавши Стамбульську конвенцію 7 листопада 2011 року.

— Проте приєднатися — не значить ратифікувати, — підкреслила під час прес-конференції заступниця голови Громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» (м. Львів) Марта Чумало. Адже наслідком ратифікації мають стати суттєві зміни у законодавстві та забезпечення мінімуму соціальних послуг: створення телефонних ліній довіри, достатньої кількості притулків для жертв домашнього насилля, кризових центрів для постраждалих від зґвалтування, центрів консультативної допомоги для них тощо.

На переконання заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Наталії Романової, ратифікація Стамбульської конвенції має стати лакмусовим папірцем, що засвідчить наявність прогресивних цивілізаційних процесів в Україні. Вона має стати першим кроком на шляху не лише до гарантування безпеки жінки й дитини в родині, а й до ментальних змін у нашому суспільстві.

— Чоловік має сприймати жінку як особистість, а не як доповнення до свого комфорту, — наголосила Наталія Романова.— Тому неприпустимими є усі види домашнього насильства: фізичне, психологічне, сексуальне чи економічне.

Результатом ратифікації Стамбульської конвенції має стати не лише створення відповідної інфраструктури та умов для захисту потерпілих, а й зміна вектору діяльності: потрібно домогтися не просто подолання наслідків насильства, а його упередження. Про це говорила заступник директора Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, радник голови облдержадміністрації з гендерних питань Лариса Юда.

Відповідних законодавчих змін чекають і українські правоохоронці, адже за сьогоднішніми законами важко забезпечити права людини, постраждалої від домашнього насильства та належно покарати кривдника. Тому, на думку старшого інспектора управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області Марини Нітченко, в Україні якнайшвидше має запрацювати Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та зміни до інших законодавчих актів, які вступлять в дію після ратифікації конвенції.

По завершенню прес-конференції її учасники зустрілися за круглим столом з активістами жіночих, правозахисних громадських організацій, науковцями та правоохоронцями і детально обговорили проблеми та наслідки ратифікації Стамбульської конвенції, її положення та наступні законодавчі зміни. Було також визнано слушною пропозицію звернутися до народних депутатів України з проханням підтримати ратифікацію та прискорити таким чином забезпечення захисту прав людей, постраждалих від домашнього насильства.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини