Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:05:49

Паралельні світи: дотичність віртуальна

10.04.2012   11:24Агенцiя

Весна. Ця пора року характеризується не тільки чудовою температурою повітря, кількістю вродливих жінок на вулицях та думками про майбутню відпустку чи вихідні на природі, а й зростанням політичної активності. Тим більше, що до дня парламентських виборів залишається якихось півроку. І за цей час багатьом партіям чи політикам потрібно якомога більше “засвітитися” та сподобатися дорослому населенню.

Для цього використовується й сесія Чернігівської міської ради, на яку зазвичай приходить багато представників преси. Особливо телевізійників. Тому просто життєво необхідно “пишатися” перед камерами та показати себе “в усій красі” захисником народу. До того ж, останнім часом сесії стають все коротшими. Хоча проблем у місті, навпаки, більшає.

Цього разу все відбувалося так само традиційно: біля будівлі міськради зібралася на мітинг невелика кількість (кращі з кращих) прихильників КПУ з червоними прапорами. Потім чекали, коли ж збереться депутатський кворум. І розпочали сесію з квітів та привітань одному з міських депутатів.

Потому “зробили” серйозні обличчя й налаштувалися на роботу. Спочатку мер Олександр Соколов пообіцяв зробити все залежне від міської ради, аби швидше відбудувати зруйнований вибухом газу будинок і надати необхідну матеріальну (постраждалим) та психологічну (дітям) підтримку. Нагадаємо: на благодійний рахунок, відкритий для допомоги чернігівським родинам, які постраждали від вибуху газу в житловому будинку, перераховано понад 130 тисяч гривень.

При цьому, на жаль, мер повівся дуже некоректно стосовно нібито винуватця цієї трагедії. Практично закинувши вже померлій людині те, що ще ніким офіційно не доведено.

Відтак підступилися до додаткових пропозицій щодо порядку денного. Вкотре комуністи запропонували скасувати рішення виконавчого комітету (не вступило в дію через непримириму позицію Прем’єр-міністра) щодо підвищення тарифів на комунальні послуги як економічно необґрунтоване. Депутати за це не проголосували, а представники КПУ особливо й не обурювалися. Інша пропозиція комуністів – щодо встановлення на державних установах на рівні з державним прапором так званого “прапора Перемоги” – також не пройшла. Тим більше, що мер міста зачитав постанову Конституційного суду про незаконність підняття червоного прапора.

Затвердивши порядок денний, депутати почали працювати дуже активно й розглядали питання з величезною швидкістю. Певно, квапилися посидіти за святковим іменинним столом… Зміни до міського бюджету, які зазвичай приймали після тривалих виступів (у розрахунку на телекамери) проскочили “на ура”. Треба виділити додаткові кошти (понад 80 тисяч) дитячому садку № 26 на придбання електроплити та електрокабеля – будь ласка! Міській асоціації “Конкордія”, що опікується дітьми та молоддю з обмеженими можливостями (понад 29 тисяч), – беріть! Знайти гроші на виплату винагород спортсменам і тренерам міста – без проблем! Дати пільгу “Укрзалізниці” за оренду землі (міський бюджет недоотримає близько 1,5 мільйона) – не питання! Тільки тут залізничникам поставили умову: якщо буде “працювати” пільговий потяг до Горностаївки (хоча б у дачний сезон).

Наостанку прийняли депутатські звернення, кількість яких (вибори ж на носі) почала невпинно зростати. Наші обранці зайнялися не тільки дрібними проблемами пересічних чернігівців, а згадали і про майбутній притулок для братів наших менших, який будуватиметься (напевно) за кошти Державного бюджету. Коли? Як тільки – то й одразу.
А також у деяких наших депутатів (ні з того ні з сього) “широко розплющились” очі на всілякі неподобства, що відбуваються в місті. Наприклад, щодо законності встановлення кіоску та навісу біля кафе “Гранат”, розташованого по вулиці Рокоссовського. Справді ці об’єкти працюють там уже не один рік без усіляких дозволів, і жодної копійки, зрозуміло, до бюджету міста не платиться. А навіщо? Що, їм більше платити нікому? До того ж, такі “об’єкти” можна легко знайти на будь-якій “прибутковій” вулиці Чернігова. А чиновники всіляких комунальних управлінь (призначені міським головою) чомусь уже багато літ це “впритул” не бачать. Та й депутати теж. Либонь, тепер “прозріють”, і додаткові кошти “потечуть” не в чиїсь конкретні кишені, а до бюджету міста. Особисто мені в це віриться з великими труднощами.

Отже, сесія “відгриміла” блискавично і вже традиційно. Депутати й чиновники розбіглися по своїх робочих місцях, аби “працювати” на благо нас із вами. І хто з них влада, а хто опозиція – важко розібратися. Тим більше, складається таке враження, що мешканці Чернігова й “батьки” міста існують у якихось паралельних світах…

Олександр Шило

http://www.hvilya.com/blog/paralelni_sviti_dotichnist_virtualna/2012-04-10-389

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.