Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:15:02

Профільна комісія обласної ради - проти намірів законодавців скасувати спеціальний режим сплати ПДВ для сільгоспвиробників

11.12.2015   08:06Агенцiя

10 грудня голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин Віктор Кияновський провів перше засідання профільної комісії, повідомляє Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської облради.

Насамперед, депутати визначилися та обрали заступником голови комісії Миколу Мисника, а секретарем - Сергія Чубовського. Потім голова постійної комісії Віктор Кияновський ознайомив із змістом Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні», який незабаром буде розглянутий Верховною Радою України.

За словами очільника комісії, в законопроекті планується скасувати спеціальний режим сплати податку на додану вартість для всіх сільськогосподарських виробників і перевести агропідприємства з річним доходом від 2 млн. грн. із спрощеної системи оподаткування податком на прибуток на загальну систему. У зв'язку з тим, що у проекті Державного бюджету України на 2016 рік відсутні будь-які елементи державної підтримки агропромислового комплексу, депутати одноголосно підтримали Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збереження спеціального режиму оподаткування для сільгоспвиробників та схвалили винесення його на розгляд другої сесії обласної ради, яка скликається 18 грудня.

Крім того, депутати узгодили план роботи профільної комісії на 4 квартал цього року.

Затвердження постійною комісією проекту звернення до центральних державних органів влади прокоментував заступник голови обласної ради Арсен Дідур.

Він, зокрема, висловив своє переконання, що на найближчій сесії обласної ради дане звернення буде підтримане переважною більшістю голосів народних обранців. «Адже Чернігівщина – регіон аграрний і кому як не місцевим депутатам обстоювати інтереси людей, які живуть і працюють на землі», – сказав керівник.

Арсен Дідур піддав гострій критиці наміри парламентарів скасувати спеціальний режим сплати податку на додану вартість для всіх сільськогосподарських виробників. Адже на сьогодні це чи не єдина, так би мовити, реально діюча пільга, яку, в умовах гострої конкуренції з іноземним виробником, отримують сільгоспвиробники від нашої держави. Переведення ж агропідприємств із спрощеної системи оподаткування ПДВ на загальну систему означатиме для багатьох із них фактичне закриття.

– Аграрії не будуть здатні конкурувати з європейцями, австралійцями, американцями чи латиноамериканцями, в яких сільськогосподарська галузь отримує чималі дотації від держави. Той же польський фермер, окрім індивідуальної системи оподаткування, має ще й прямі дотації. А що ж у нас? Замість того, щоб підтримати чи не єдину в країні справді конкурентоздатну галузь, держава збирається її знищити податками. При цьому не пропонується в замін жодних реальних компенсацій. – зауважив заступник голови обласної ради. Він також не виключив, що у разі схвалення парламентаріями вже згаданого Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» сільські виробники зможуть вдатися до активних форм протесту – аж до загального страйку. Але, на думку Арсена Дідура, до такого не дійде і політики на київських пагорбах таки дослухаються до думки аграріїв і не стануть гратися з податками.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.