Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 02:56:33

Громадський проект “Разом до життя” – за гуманне ставлення до тварин

13.05.2015   11:41Агенцiя

У травні, за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, на виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012–2015 роки “Чернігівська громада”, розпочався громадський проект “Разом за життя”. Його мета – інформаційна-просвітницька кампанія, спрямована на популяризацію гуманного ставлення до тварин.

“Людина має моральне зобов’язання поважати всіх живих істот…” констатує Європейська конвенція про захист домашніх тварин (Україна її підписала 5 липня 2011 року). І висновок, що став для Європи одним з основних життєвих принципів: “ніхто не має права вбивати тварин, завдавати їм болю й страждання”, “ніхто не має права покинути домашню тварину напризволяще”.

Відповідальність людини за свої вчинки – ось лейтмотив цієї конвенції. Імплементувавши в своє законодавство вимоги конвенції, країни додатково їх конкретизували, маючи на меті зменшити страждання всього живого. У більшості європейських країн за жорстоке поводження з тваринами на порушника чекає штраф у кілька тисяч або ж ув’язнення. Заборонено залишати домашніх тварин голодними, лікувати їх без анестезії тощо. За заподіяння страждання й смерті будь-якій живій істоті людина має нести відповідальність. Європа розуміє: лише поширивши заборону вбивства на все, що може бути вбитим, можна, зрештою, домогтися поваги й до людського життя.

Суспільство, що не протидіє жорстокості, саме може стати її жертвою. Давно доведено, що рівень духовності людини визначається не лише соціальним середовищем, але й характером спілкування зі світом природи.

В Україні активну роботу із захисту тварин здійснює Міністерство екології та природних ресурсів. Закон України “Про тваринний світ” регулює відносини у галузі охорони, використання та відтворення об’єктів тваринного світу, “Про захист тварин від жорстокого поводження” – спрямований на захист від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними та захист їх природних прав. Крім того, затверджено Порядок утримання та розведення диких тварин, які перебувають у неволі або у напіввільних умовах.

Сьогодні в кожній третій українській родині є свої домашні улюбленці. І доля тварин залежить від людей – від їх здатності бачити наслідки своїх вчинків, чуйності, уміння відчути біль слабшої істоти, від терпимості, бажання допомогти самим тваринам або тим, хто намагається їм допомогти.

У кожної людини, яка не має стосунку до зоозахисту, виникає запитання: а чим я можу допомогти? Відповідей безліч.

Перш за все, потрібно відповідально поставитися до утримування тварин: про них треба піклуватися, стерилізувати або утримувати від в’язки, якщо вони не використовуються для планового розведення. Адже лише кожен п’ятий малюк, що з’явився на світ, затребуваний, решта виявляються зайвими і різними шляхами поповнюють лави бездомних.

Наша байдужість часто є мовчазною згодою з жорстокістю. Ставши свідком жорстокого поводження з твариною, не слід залишати його без уваги: варто зупинитися, присоромити кривдників, якщо потрібно – повідомити до правоохоронних органів. Статтею 299 Кримінального кодексу України передбачено покарання за знущання над тваринами.

Команда проекту “Разом за життя” закликає громади Чернігівщини долучитися до процессу формування дбайливого, гуманного, відповідального ставлення до всього живого. Разом ми зробимо світ кращим!

Останні новини Чернігівщини

 На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу

На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу 17:35

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень.

Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин 17:25

Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення.

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.