Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:22:31

Чи буде на Чернігівщині реалізовано пілотний проект по реформуванню місцевого самоврядування?

20.03.2014   15:54

20 березня відбулося засідання Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради на тему: «Актуальні питання реформи місцевого самоврядування, як важливий елемент зближення України та Європейського Союзу».

Засідання провів голова обласної ради Микола Звєрєв. Участь у заході також взяли перший заступник голови обласної ради Олександр Кодола, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін (м. Київ), керівники асоціацій органів місцевого самоврядування Чернігівщини, міські та селищні голови, а також секретарі окремих міських і селищних рад, в яких голови громад припинили свої повноваження і на сьогодні не обрані.

Звертаючись до учасників зібрання, голова обласної ради акцентував увагу присутніх на тому, що обговорення питання реформи місцевого самоврядування відбувається напередодні підписання політичної частини угоди з Європейським Союзом про Асоціацію. Отже, європейське майбутнє для України набирає все більш реальних перспектив. Але для того, щоб відчути справжні переваги від європейської інтеграції, слід багато попрацювати. Насамперед, повністю змінити всю систему місцевого самоврядування, децентралізувати державу та повернути фінанси безпосередньо на місця.

- Без цих кроків ми не станемо повноправною частиною європейського співтовариства, - сказав Микола Звєрєв. За його словами, зараз настав справжній історичний момент, щоб здійснити усі необхідні реформи. І для цього не варто «винаходити велосипед». Успішні моделі місцевого самоврядування вже понад десятиліття працюють у сусідніх з Україною європейських державах. Зокрема, в Польщі, де публічну владу реформовано ще в дев’яностих роках минулого століття.

Голова обласної ради поінформував членів Консультативно-дорадчої ради про перші кроки, до яких вдається влада у напрямку реформування місцевого самоврядування. Зокрема, минулого тижня Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман провів робочу зустріч з головами обласних рад. На цій нараді було презентовано проект Концепції реформи місцевого самоврядування та проекти Законів України “Про співробітництво територіальних громад” та “Про право територіальних громад на об'єднання”.

Як поінформував Микола Звєрєв, під час наради Чернігівщина заявила про готовність стати пілотним регіоном по впровадженню європейських стандартів місцевого самоврядування, в тому числі - запозичувати досвід сусідів-поляків. Ініціативу очільника публічної влади Чернігівщини щодо цих намірів підтримано у Мінрегіонбуді України, де була створена спеціальна робоча група з питань реформування місцевого самоврядування в Україні, до складу якої було включено і голову обласної ради.

З презентацією можливих сценаріїв децентралізації системи влади в Україні виступив директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління Олег Соскін. Він охарактеризував існуючу систему вертикалі влади в Україні наскрізь прогнилою та неефективною.
– Це система тотальної корупції, - заявив науковець. За його словами,

зовнішній борг України сьогодні складає майже 80 млрд. доларів. Ситуація переддефолдна, яка, до того ж, поглиблюється умовами агресії з боку Російської Федерації. Європа готова допомагати нам, але лише при тій умові, якщо ми самі бажатимемо змін. Серед рекомендацій Олега Соскіна - ліквідація районних державних адміністрацій, значне скорочення повноважень ОДА, формування виконкомів при органах місцевого самоврядування, ліквідація Держказначейства, створення комунальних банків та муніципальної міліції тощо.

– Я переконаний, що Уряд вже найближчим часом передасть на розгляд Верховній Раді України пакет необхідних реформ. І цілком можливо, що однією з областей, де буде реалізовуватись пілотний проект по реформуванню місцевого самоврядування, буде саме Чернігівщина, - заявив директор Інституту трансформації суспільства.

Учасники засідання Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради взяли активну участь у дискусії, яка розгорілася по закінченню виступу Олега Соскіна. Деякі озвучені його вислови були підтримані палкими аплодисментами, а деякі - сприйняті з певною мірою скептицизму. Позаяк, байдужих у залі засідання президії обласної ради, де відбувалося зібрання, просто не виявилося. Більшість із виступаючих керівників територіальних громад підтримали ідею реформування місцевого самоврядування та зголосилися бути включеними до робочої групи щодо напрацювання необхідних пропозицій.

На завершення засідання, голова обласної ради Микола Звєрєв вручив окремим із керівників територіальних громад краю за активний особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування почесні грамоти та відзнаки обласної ради. Він також щиро подякував членам Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування за участь у заході та активне бажання долучитися до процесу реформ. Керівник висловив упевненість, що спільними зусиллями в області і державі буде децентралізовано владу та створено справжню європейську модель місцевого самоврядування, яка дозволить усім громадянам України відчути себе господарями своєї землі та країни.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини