Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:51:09

У Чернігові відбулося засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

21.09.2013   09:07

20 вересня, в області з робочою поїздкою перебувала Міністр юстиції України Олена Лукаш.

У рамках візиту Олена Лукаш взяла участь у виїзному розширеному засіданні Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Учасники засідання розглянути та обговорили питання діяльності органів внутрішніх справ України щодо підвищення рівня обізнаності з питань реалізації прав учасників процесу у кримінальному провадженні за кримінальним процесуальним кодексом України та стану правоосвітньої діяльності в установах виконання покарань.

З вітальним словом до учасників Всеукраїнської міжвідомчої ради звернулися голова облдержадміністрації Володимир Хоменко і голова обласної ради Анатолій Мельник.

Звертаючись до присутніх, Володимир Хоменко, насамперед, висловив вдячність за високу довіру, виявлену Чернігівщині, котра була обрана для проведення такого поважного форуму.

“В умовах розбудови суверенної, демократичної, соціальної, правової держави організація правової підготовки населення залишається важливою складовою державної політики в сфері утвердження і забезпечення прав і свобод людини”, – наголосив очільник області.

Особливо важливого значення, за його словами, набуває тема підвищення рівня правової освіти, коли йдеться, насамперед, про учнівську та студентську молодь.

“Як зазначив Президент України Віктор Федорович Янукович, виступаючи на Всеукраїнському форумі молоді, саме освіта дозволяє молоді реалізовувати свій творчий потенціал, втілювати в життя прогресивні ідеї. У тому числі, і підвищення рівня правової освіти молоді відіграє важливу роль в її соціалізації, прищепленні таких цінностей, як суспільна відповідальність, посиленні комунікативних навичок молодого покоління”, – підкреслив Володимир Хоменко.

Керівник області також зазначив, що на рівні області така допомога надається як органами виконавчої влади, так і органами місцевого самоврядування – через мережу громадських приймалень, консультативних пунктів, шляхом проведення телефонних “гарячих ліній”, семінарів, засідань “круглих столів”, зустрічей з населенням тощо.

Активну участь в організації і здійсненні таких заходів беруть навчальні установи, громадські об’єднання, заклади культури та засоби масової інформації.

Особливою увагою охоплені неповнолітні, які перебувають у Чернігівському слідчому ізоляторі. Спеціально для таких категорій осіб роз’яснюються права, гарантовані міжнародним та національним законодавством.

Проведення різних правоосвітніх заходів у місцях позбавлення волі сприяє формуванню у засуджених та ув’язнених правової культури, виробленню вміння користуватися правовими нормами, що у майбутньому забезпечить їм правову захищеність.

Володимир Хоменко виразив сподівання, що розгляд на сьогоднішньому засіданні таких важливих питань представниками центральних та місцевих органів влади, правоохоронних структур надасть новий поштовх у розвитку системи правової освіти населення, дасть можливість напрацювати практичні рекомендації щодо підвищення її рівня.

За підсумками наради були прийняті відповідні рекомендації.

В рамках робочої поїздки Міністр юстиції України Олена Лукаш також відвідала Чернігівську виправну колонію №44.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.