Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:01:13

На Чернігівщині системно займаються питанням залучення альтернативних джерел палива

04.06.2013   08:23

Президент України наголошує на розвитку незалежної вітчизняної енергетики та розвитку альтернативної енергетики в регіонах. Не стоїть осторонь цих процесів і Чернігівщина. Про те, які є в області запаси альтернативних джерел, які перспективи їх використання розповів журналістам голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Він наголосив, що в області системно займаються цією роботою. Чернігівщина багата на власні альтернативні джерела, зокрема, торф і відходи деревини і, звичайно, підвозиться вугілля. В першу чергу з газу на альтернативні джерела переводяться установи бюджетної сфери. Наприклад, в Козелецькому районі вже 15 об’єктів працює таким чином.

Крім того, опрацьовується кілька проектів, які передбачають не лише опалення об’єктів, але й створення міні-ТЕЦ на 10 МВт і більше. Окрім тепла вони генеруватимуть ще й електрику. Але реалізація задуманого у великій мірі залежить від фінансування, зокрема в цьому випадку - приватного.

На часі в області відродження торф’яної галузі. Головне завдання, над яким зараз працюють на різних рівнях, - правильно поєднати приватні ініціативу й фінансування з організацією роботи державної структури.

Щодо використання деревини, то того об’єму, який є на Чернігівщині, - а це 150-200 тисяч метрів кубічних - цілком достатньо для реалізації запланованих з альтернативної енергетики проектів. Одним з основних пунктів для їх розробки є обґрунтування запасів сировини, яка буде забезпечувати альтернативне джерело, тому в області проводяться необхідні розрахунки, ведеться комплексна робота.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.