Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 20:23:39

Скільки насправді коштує депутатський мандат?

06.12.2012   08:20Агенцiя

Відомий політик, заступник голови Чернігівської обласної організації Української Народної Партії Сергій Соломаха провів цікавий аналіз виборчих бюджетів кандидатів у народні депутати на минулих парламентських виборах.

За даними офіційного веб-сайту ЦВК, 22 партії, що зареєстрували партійні списки на виборах 22 жовтня 2012 року до парламенту, використали виборчі фонди на суму, що перевищує 601 млн 292 тис. грн. При цьому 75,6% цих коштів використали п’ять партій – переможців виборчих перегонів. Тож згідно з цими даними, в один “партійний” мандат, отриманий Партією реґіонів (72 мандати), “інвестовано” 3 млн 27 тис. грн, КПУ (32) – 2 млн 264 тис. грн, ВО “Батьківщина” (62) – 1 млн 728 тис. грн, партією “УДАР” (34) – 990 тис. грн, ВО “Свобода” (25) – 928 тис. грн.

Для порівняння, наприклад, в одномандатному виборчому окрузі №205 (м. Чернігів) загальний обсяг надходжень до виборчих фондів кандидатів склав 4 млн 6 тис. грн. При цьому добровільні внески фізичних осіб склали 55,24% від цієї суми. Решта – власні кошти кандидатів у депутати.

Переможець виборчих перегонів у виборчому окрузі №205, народний депутат VІ скликання від БЮТ В.Дубіль, висунутий ВО “Батьківщина”, мобілізував до свого виборчого фонду 1 млн 892 тис. грн. З них 390 тис. грн склали добровільні внески фізичних осіб. Решта – власні кошти кандидата.

І, навпаки, його головний конкурент, представник Партії реґіонів і чернігівський міський голова О.Соколов геть усі 1 млн 579 тис. грн надходжень до свого виборчого фонду отримав у вигляді добровільних внесків від майже 80 фізичних осіб. Як не дивно, серед них були кандидати в народні депутати у цьому ж виборчому окрузі В.Большаков та О.Маневич, які перерахували до виборчого фонду міського голови по 20 тис. грн кожний.

Майже усі кошти, що надійшли до виборчих фондів кандидатів у виборчому окрузі №205, були витрачені на ведення аґітації, а саме 56,6% коштів на оплату ефірного часу на телебаченні, 18,3% – на виготовлення друкованих матеріалів, 18,1% – на публікування аґітаційних матеріалів у друкованих засобах масової інформації, 4,7% – на оплату ефірного часу на радіо.

На жаль, чинне законодавство наразі не зобов’язує офіційно звітувати ні перед ЦВК, ні перед податківцями, ні перед виборцями за кошти, інвестовані партіями і кандидатами у так звані добрі справи для виборців, виборчі штаби, аґітаторів, преміювання членів виборчих комісій та офіційних спостерігачів. Ба більше, законодавством не передбачено навіть оприлюднення на офіційному веб-сайті ЦВК звітів виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах.

Немає сумнівів у тому, що офіційні виборчі фонди партій і кандидатів – лише верхівка “інвестиційного” айсберга, спрямованого на мобілізацію електорату з метою отримання депутатських мандатів. Як відомо, верхівка крижаного айсберга складає лише десяту частину його об’єму. Решта – схована від людського ока.

Отже, більшість депутатських мандатів на виборах 28 жовтня 2012 року отримали або представники партії влади і великого бізнесу, або політики, у виборчі перегони яких партія влади не перешкоджала “інвестувати” значні кошти.

P.S. Загальний кошторис витрат з Державного бюджету на виборах 28 жовтня 2012 року становить близько 1,2 млрд грн. Ще 993,6 млн грн на вимогу партії влади Верховна Рада України спрямувала з державного бюджету на встановлення систем відеоспостереження у приміщеннях для голосування.

http://slovo-unp.com/index.php?subaction=showfull&id=1354749232&archive=&start_from=&ucat=1&

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.