Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 13:50:00

ПРО ТЕМНИКИ, СОЦІАЛЬНУ ПОЛІТИКУ ТА ВИСВІТЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ

10.04.2012   09:32

Проект “Чернігівський монітор” продовжує моніторинг друкованих ЗМІ Чернігівської області. Пропонуємо Вашій увазі аналітичний звіт за результатами березневого читання 223 випусків обласних, районних та міських газет.

Нагадаємо, що проводиться кількісний аналіз матеріалів. Тобто згадування однієї особи в одній статті дорівнює 1 бал, не залежно від тональності висвітлення.

У березні аналізувалися висвітлення діяльності представників влади, народних депутатів та депутатів обласної ради, партій та відомих осіб Чернігівщини. Крім того, приділялася увага новим особистостям, матеріали про яких з’являлися одночасно в кількох номерах газет або в декількох виданнях.


Про владу

Про владу у березні районні та обласні видання писали багато і не завжди добре чи погано. Видання просто інформували про діяльність та роботу голови Чернігівської обласної державної адміністрації та керівника обласної ради, голів райрад, райдержадміністрацій, тощо.

Слід відмітити, що найбільш масового висвітлення отримала інформація, яка прозвучала з вуст голови Чернігівської ОДА Володимира Хоменка про рейтинг Чернігівської області. Статті під назвами “Вперше за останнє десятиріччя Чернігівщина посіла 10 місце в рейтингу”, “Влучили в “десятку”, “Чернігівщина – серед десяти кращих областей”, “Наша “десятка” – показник роботи регіону”, “Командний результат: Чернігівщина влучила в десятку!”, тощо були розміщені у 16 виданнях області, і здається, що це не межа. Наприкінці березня почали з’являтися матеріали під назвою типу “10 місце Чернігівщини – заслуга регіональної команди”. Це вже були статті-інтервю, де керівники районів коментували ситуацію. Такі статті вийшли у корюківській, бахмацькій, сосницькій та коропській газетах.

Вагомим інформаційним приводом для всіх районних видань стали сходи громад у районах. Цій темі видання присвячували значні площі, інформуючи про стан справ у тому чи іншому селі, селищі чи містечку. Практично всі ці збори проходили за участі керівників районів, депутатів обласної та районної рад, представників бізнесових кіл, тощо. Представники органів місцевого самоврядування мали змогу почути про стан справ в населеному пункті, з якими проблемами стикається громада, чим можна допомогти. В свою чергу депутати інформували про свою діяльність на благо виборців.

Загальноукраїнська влада, соціальні ініціативи і народні депутати

Соціальні ініціативи Президента України стали найбільш тиражною темою місяця. На цю тему розміщували статті типу “Соціальні ініціативи Президента” або “Наріжні камені соціальної політики”, “Ініціатива заради кожного”, “Соціальний дороговказ Президента”, “Соціально – означає відповідально”, “Соціальна політика: працювати на випередження”, “Ініціативи Президента – в життя”, “Соціальна політика в інтересах мільйонів”, тощо.
Також тему соціального реформування у другій декаді березня підтримали народні депутати.
Наприклад, “Ірина Акімова: “Соціальні ініціативи Президента – це логічний курс на підвищення якості життя людей” (“Поліська правда”), “На вісті часу – соціальні ініціативи Президента” (Сергій Андрос про дану тему розмірковував у газеті “Чернігівські відомості”).
Стаття під назвою “Г.Маньковський: “Людська довіра завжди буде на боці тих, хто робить реальні справи, щоб змінювати життя на краще” була розміщена у 6 виданнях. В ній також йшла мова про соціальні ініціативи Президента України. Також соціальним реформам була присвячена стаття народного депутата Григорія Маньковського: “В основі нової соціальної політики – відновлення справедливості і захист життєвих інтересів кожної людини”, яка повторилася 4 рази.

Народний депутат Михайло Чечетов також інформував зі шпальт газет про ініціативи Президента в статті “М.Чечетов: “Ініціативи Президента у життя”. Вона повторилася в 4 районних виданнях.

Всього позитивному висвітленню теми в соціальних ініціатив та їх реалізації було присвячено 64 матеріали.

Також газети розміщували і критику цих самих соціальних ініціатив. Подекуди у наступному номері, подекуди у попередньому, а інколи в одному номері. Бувало і на одній сторінці: зверху позитивна стаття – знизу критична. Серед таких матеріалів можна назвати “Обіцянки дворічної давнини” (критика від “Фронту змін”) – стаття була розміщена 11 разів, двічі повторювалися статті “П.Симоненко: “Без відродження української економіки будь-які соціальні ініціативи – це одноразові передвиборні “пустушки” та “А.Кінах: “Неприпустимо і безвідповідально маніпулювати темою зростання соціальних стандартів”, де звучала критика тез В.Януковича.
Всього негативному висвітленню теми соціальних ініціатив було присвячено 16 статей.

Не обійшлося і без заяви з цього приводу від лідера фракції Реформи заради майбутнього Ігоря Рибакова. Він одразу поширив заяву: “Нова соціальна політика має передбачати запровадження податку на розкіш”.


Висвітлення діяльності народних депутатів на Чернігівщині

У березні найбільшої кількості згадок у засобах масової інформації – 37 – домігся народний депутат України, лідер фракції Реформи заради майбутнього Ігор Рибаков. Причому часто інформація стосувалася не його особистої діяльності, а участі його помічників у заходах, що проходили в районі, селищі або селі. При цьому прізвище нардепа та назва його фракції прописується практично всюди великим регістром і повністю. Дуже поширені також заяви Ігоря Рибакова, типу: “Опозиція показала себе неповноцінним учасником політичного процесу”, “Ключовим завданням омбудсмена має бути боротьба з бідністю”, “Лідер фракції “Реформи заради майбутнього” Ігор Рибаков взяв на контроль ситуацію з припиненням гарячого харчування у школах Чернігівщини”. Хоча слід відмітити, що в останній тиждень березня також дещо знизилася активність цього діяча.

Так само як і зменшилися подарунки та акції для мешканців Коропського, Корюківського, Семенівського, Сосницького, Новгород-Сіверського та Менського районів. До свята 8 березня представники Ігоря Рибакова вітали жінок, але про суттєві матеріальні вкладання не йшлося. Не було навіть квітів…

Щоправда було подаровано 12 футбольних м’ячів командам учасницям футбольного турніру у Новгород-Сіверському районі та вручено подарунки учасникам чемпіонату з лижних гонок Корюківського району.

Єдине видання північного округу Чернігівщини, яке дещо іронічно ставиться до Ігоря Рибакова, і має можливість про це говорити – газета “Коропщина”.

Другим за кількістю згадок у газетах області став народний депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов – 23 статті з його участю. Переважно матеріали стосувалися соціальних ініціатив Президента України, роз’яснення політики партії. А також інтерв’ю присвячено двом рокам правління Віктора Януковича під назвою “Наш хід на політичній шахівниці світу”.

Третім за кількістю згадок став лідер Радикальної Партії Олег Ляшко. Про нього у березні було 22 згадки. З них 7 матеріалів були присвячені суто діяльності нардепа у 2011 році і мали назву “Народний депутат Олег Ляшко звітує перед громадою”.
Найбільше уваги Олегу Валерійовичу приділила прилуцька газета “В двух словах” – 8 згадувань, інші обмежувалися однією двома публікаціями протягом місяця.

Також у березневих газетах згадувалися чернігівські нардепи Григорій Маньковський – 18 статей, переважно про соціальні ініціативи, Іван Куровський – 11 згадок, в основному висвітлювалася діяльність нардепа.

Обласні видання “Вісник Ч” та “Гарт” значну увагу приділили висвітленню діяльності Наталії Королевської – 9 матеріалів. Всі статті дуже позитивно інформують про її діяльність, її позицію та роботу. Практично всі матеріали супроводжуються фото з Наталією Юріївною, яка дуже гарна і красива.


Про діяльність обласних депутатів та благодійників

Найбільше згадок у березні серед депутатів обласної ради отримав Микола Рудьковський. Його діяльності було присвячено – 22 статті. Також від імені Миколи Миколайовича було розміщено 9 привітань.

Матеріали про керівника благодійного фонду ім..М.Рудьковського стосувалися його діяльності у Прилуках та районі, Козелецькому районі, тощо.

Наприклад, статті “Допомагаючи громадам – дбаємо про конкретних людей”, “З усмішки жінки розпочинається справжня”, “БФ М.Рудьковського допомагає прилуцьким школам”.
Найбільше про діяльність Миколи Миколайовича писала газета “Новини Придесення” – 7 згадок, менше було статей в “Прилуччині” – 5, газетах “Прилучанка” та “Град Прилуки”, по дві.

Слід відмітити, що благодійницька діяльність пана Рудьковського має системний та неперервний характер. Так у березні вітаючи жінок зі святом 8 березня від його імені у Прилуках дарували квіти, були влаштовані концерти до свята та інші заходи.

Прикладом системної роботи депутата є стаття “Спорт – це здоров’я”, розміщена у газеті “Новини Придесення”: Благодійний фонд М.Рудьковського допомагає дітям Козелеччини займатися спортом… . У тексті йдеться, що “… Постійно дбає депутат обласної ради і про те, щоб молодь мала можливість займатися спортом…” Рубрика “ПОЗИЦІЯ”, на фото Рудьковський в формі хокеїста разом із школярами …

Серед подарунків від М.Рудьковського у березні були: меблі для Новобасанського поштового відділення, побутова техніка для Новобасанського навчально-виховного комплексу, мультипроектор та екран для Старобасанської школи (Бобровицький р-н), пластикові вікна для актового залу дитсадочка “Берізка” (Прилуцький р-н), комп’ютер для середньої школи №3 у Прилуках, форма та м’ячі для футбольного клубу “Колос” і музичний центр для Морівського клубу (Козелецький р-н).

Другим за кількістю згадок став Анатолій Мирошниченко – 19 статей та 8 привітань. Матеріали про діяльність депутата обласної ради від Партії регіонів розміщувалися у виданнях Прилуцького та Срібнянського районів. Найбільше статей було у газеті “Відомості Чернігівщини” – 10. По два матеріали про роботу Анатолія Костянтиновича розмістили обласна газета “Чернігівщина”, “Прилуччина”, “Срібянщина”. Три згадки було у газеті “В двух словах”.

Діяльність Анатолія Костянтиновича має системний характер. Він опікується проблемами мешканців Прилук та району, бере активну участь у житті громади. Допомагає не тільки словом, а і конкретними справами. Про це свідчать такі статті: “Анатолій Мирошниченко: “Треба підвищити відповідальність за якість ремонту доріг області”, “З любов’ю до жінок” – інтерв’ю з депутатом з нагоди свята Весни, “У колі 200 найкращих” – про те, як депутат привітав жінок з 8 березня, “Соціальні ініціативи Анатолія Мирошниченка” (інформація про привітання зі святом комунальників, організація та меценатська підтримка проведення КВК у Прилуках), “У колі земляків” (про його участь у заходах: 25 річниця ветеранської організації Прилуцького р-ну, відвідування Прилуцького тубдиспанцеру, привітання з днем метеоролога).

Крім того Анатолій Костянтинович разом з іншими депутатами облради виступив спонсором свята Масляної в Срібнянському районі, а також брав участь у самому святі в якості члена журі конкурсу Млинця.


Цікаві несподіванки

У березні з’явилися привітання у газетах Городнянського, Щорського, Чернігівського та Ріпкинського районів привітання від Володимира Поліщука. Він очолює чернігівську районну організацію Фронту Змін. Появу цих привітань та їх не випадковість підтвердила наступна стаття “Нові призначення в обласній організації Фронту змін”, про призначення заступником голови обл.організації Володимира Поліщука. Причому вона була розміщена у газетах “Новини Городнянщини”, “Життя Полісся”, “Наш край” (інша назва статті “Я практик та оптиміст”) та “Промінь”. Останні дві цей матеріал помітили як іміджевий.
 

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини