Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:21:02

Нові політичні сили

20.12.2011   10:03Агенцiя

У жовтні-листопаді Клуб молодого політолога провів серію зустрічей з лідерами політичних сил, які не представлені у місцевих органах влади, але мають перспективи участі у політичному житті регіону. По результатам зустрічей Клуб молодого політолога презентує аналітичний матеріал, щодо перспектив участі “нових” політичних сил у парламентських виборах 2012 року у розрізі Чернігівської області.


Всеукраїнське об’єднання “Свобода”

ВО “Свобода” була зареєстрована в 2004 році і поступово збільшує кількість свого електорату і представників у місцевих органах влади, особливо в західних областях України. Ідеологія партія базується на націоналістичних та радикальних настроях, постійно критикує владу. Проте можна зустріти думку, що фінансує партію Ігор Коломойський з метою створити контрольовану опозицію.

Деякий вплив Свобода має і в чернігівській області. Зокрема, на місцевих виборах 2010 року партія здобула підтримку 1.89%, а в прилуцькій міській раді представлені 2 депутата. Проте перспективи об’єднання досить сумнівні. Голова чернігівського обласного осередку ВО “Свобода” Андрій Міщенко проживає у Львові, голова міського осередку Андрій Кужель не має великого політичного досвіду. Впливових представників на Чернігівщині партія майже не має. Діяльність партії малопомітна, а місцевий електорат в більшості своїй з острахом ставиться до ідей націоналізму.

Отже, на виборах 2012 на мажоритарних округах Чернігівщини ВО “Свобода” не пройде із-за відсутності яскравих і сильних кандидатів. Пропорційна підтримка в Чернігівській області навряд чи перевищить декілька відсотків. Проте Свобода має шанси поборотися за парламентські місця на всеукраїнському рівні.

Громадянська позиція

Громадсько-політичний проект “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка став ще одним відголоском проекту під назвою “Наша Україна”. За легендою проект фінансують ставленики на місцях та прихильники ідей партії. Проте є інформація про спонсора – нафтового магната Олександра Третяка. Доволі вдало розпочавши свою діяльність в 2008-2010 роках і побувши “першим непрохідним” на президентських виборах 2010 року, Анатолій Степанович “здувся” і наразі не має ні електоральної підтримки, ні ресурсів, ні чітких перспектив. Якщо у лютому 2011 Центр Разумкова давав проекту Гриценка 2,3%, в кінці квітня Київский міжднародний інститут соціології нарахував 3,1%, то вже влітку в опитуваннях Громадянська позиція зникла, що свідчить про рейтинг, нижчий від теоретичної похибки.

Дуже цікавою є ситуація з Громадянською позицією в Чернігові. На початку розгортання проекту його очолив Олександр Ломако. Проте вже влітку 2011 року депутат чернігівської міської ради Олександр Мельник створив разом з декількома колегами фракцію “Громадянська позиція”. Але і з цього нічого не вийшло. Діяльності осередку не видно, рейтинг і підтримка падають.

В результаті перспективи Громадянської позиції в Чернігівської області дуже слабкі. Єдине на що сьогодні можна сподіватися представникам даної політичної сили – це 1-2% голосів за списки.

Україна майбутнього

Проект “Україна майбутнього” народився в Дніпропетровській області у 2007 році і вже на місцевих виборах 2010 здобув біля 40 депутатських місць. Лідер партії народний депутат України Святослав Олійник балотувався на пост мера Дніпропетровська, посів друге місце після кандидата від Партії регіонів.

З 2011 року Україну майбутнього почали активно розкручувати на всеукраїнському рівні. Місцевий обласний осередок очолив маловідомий Роман Семешко. В команді проекту також опинився колишній представник Батьківщини Володимир Музиченко. Завдяки фінансуванню з Дніпропетровська, місцевий осередок партії відкрив офіс-громадську приймальню, заявляє про себе через сіті-лайти, організацію та підтримку соціальних акції та проектів.

Ймовірно, на виборах 2012 Україною майбутнього буде виконане завдання щодо впізнаваності бренду. Проте шанси партії на реальні результати в Чернігівській області наразі досить сумнівні.

Радикальна партія Ляшка

Радикальна партія Олега Ляшка – скоріше оновлена політична сила. У серпні 2009 року у Миколаєві була створена “Українська Радикально-Демократична Партія”. За рік – 28 вересня 2010 р. – вона була офіційно зареєстрова, її лідером став 22-річний Владислав Теліпко. На позачерговому з’їзді 8 серпня 2011 р. партію, перейменовану в “Радикальну”, очолив Олег Ляшко.

Безсумнівно, образ радикального лідера – одіозний та суперечливий, але в той же час міг би стати прикладом для багатьох політиків. Олег Ляшко просто заполонив медіа-простір своєю присутністю, яка здебільшого побудована на скандалах і провокаціях. Радикал з’являється на території Чернігівщини навмання, проте найбільша активність помічена у східних районах (Сосниця, Короп, Борзна, Бахмач, Талалаївка, Срібне, Варва), де скоріше всього, за підтримки влади, буде балотуватись і народний депутат Ігор Рибаков. Значною перевагою Ляшка тут є те, що майже всі візити є особистими, і частіше за все супроводжуються яскравими інформаційними приводами.

Регіональна представники організації партії на чолі з Василем Амельченкои ухиляються від відповіді на “грошові питання”, хоча в медіа давно з’являються судження стосовно фінансових вливань відомих “приватівців” у новий політичний проект.

Можна сказати, що Оляг Ляшко має всі шанси пройти по мажоритарному округу на Чернігівщині, проте сама партія поки що не має достатньої підтримки для проходження в парламент.

Демократичний альянс

1 липня 2011 року було зареєстровано партію Демократичний альянс. За словами керівника місцевої організації Ігоря Андрійченка, діяльність буде продовжуватися в громадському напрямку. Проте, враховуючи активну громадську діяльність і серйозне фінансування іноземними фондами, ймовірно, що вже на парламентських виборах 2012 ми побачимо Демократичний альянс у виборчих бюлетенях.

Оновлення країни

Деяку діяльність на теренах Чернігівщини проводить і новий політичний проект Валентина Наливайченка “Оновлення країни”. Намагаючись не проґавити момент політичного розподілу і в подальшому знайти “місце під сонцем”, нашоукраїнець імітує діяльність та грає на перспективу.

На місцевому рівні ініціативу очолює Олександр Ясенчук. Діяльність осередку відзначилась втручанням у ситуацію навколо Прилуцького заводу “Білкозин” та участю у деяких заходах. Проте про якусь політичну вагу чи вплив даної ініціативи в регіоні говорити важко.

Ігор Рибаков

Лідер депутатської групи “Реформи заради майбутнього” досить несподівано став вагомою фігурою на Чернігівщині. Активність Ігоря Рибакова в області почала набирати оберти ще влітку. Публікації, які висвітлювали діяльність Ігоря Олександровича, з’являлися в районних комунальних виданнях Сосницького, Коропського, Борзнянського, Бахмацького, Талалаївського, Срібнянського, Варвинського районів. Із високою вірогідністю ці 7 районів або переважна їх частина і сформують мажоритарний округ, за яким народний депутат балотуватиметься за підтримки влади. Прямим конкурентом Ігоря Рибакова на окрузі ймовірно виступить радикальний опозиціонер Олег Ляшко.

У вересні Борзнянська районна комунальна газета оприлюднила заяву нашого відомого земляка, народного депутата Івана Плюща (члена депутатської групи “Реформи заради майбутнього”), з якої останній дає зрозуміти, що позиціонує Ігоря Рибакова як свого наступника. Вочевидь, мажоритарний округ передався “в спадок” від досвідченого впливового політика, архіпопулярного серед мешканців Чернігівської області земляка до невідомого тут одесита Ігоря Рибакова, що врази підвищило популярність та впізнаваність останнього. Крім того, серед експертів можна зустріти думку, що Володимир Хоменко залишився губернатором в 2010 році завдяки Івану Плющу, і тепер повертає борг, допомагаючи Ігорю Рибакову.


Замість висновку

Наразі сили, які не представлені в органах місцевої влади мають дуже слабкі шанси пройти до парламенту. І депутатські місця, скоріше за все, отримають більш досвідчені політичні гравці.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.