Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:13:03

"Життя у стилі проектного менеджменту" для об’єднаних громад Чернігівщини

15.06.2018   16:33Агенцiя

Протягом двох днів 14 та 15 червня представники об’єднаних громад Чернігівщини вчилися писати проекти для залучення інвестицій та зовнішніх джерел фінансування. Семінар «Розробка та управління проектами регіонального розвитку та транскордонного співробітництва» відбувся у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України.

Як зазначила на початку семінару Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, після створення громада має думати про свій розвиток та залучення інвестиції. І саме для реалізації цих завдань важливо вміти писати проекти та складати заявки. «Наша організація ставить перед собою завдання надати алгоритм підготовки проектів, навчити азам цієї діяльності», - підкреслила вона. За її словами, семінарські заняття покликані допомогти проектним менеджерам громад або спеціалістам, які виконують їхні обов’язки, відпрацювати навички, в першу чергу тих проектів, що подаються до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України для захисту і отримання субвенції на формування інфраструктури.

 

«Життя у стилі проектного менеджменту - це той принцип, за яким живе сьогодні Європа. А оскільки Україна проголосила себе її частиною, то маємо цим інструментом оволодіти», - пояснив основну мету семінару Володимир Бойко, радник з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС. Він підкреслив, що європейська бюрократія більш жорстка у своїх вимогах, тож працюючи з міжнародними проектами, треба про це пам’ятати.

«Учасники ознайомилися з основними означеннями та визначеннями, дізнаються про відмінності між «твердими» та «м`якими проектами», існуючі джерела фінансування (вітчизняні та закордонні), що доступні для проектів місцевого та регіонального розвитку, особливості проектів транскордонного співробітництва, історії успіху проектів регіонального розвитку та транскордонних, підходи до правильного формулювання ідеї та ключової проблеми проекту, побудова дерева проблем та дерева цілей», - розповів Володимир Бойко. За його словами, наприкінці семінару слухачів підведуть до логіко-структурної матриці проектів, дадуть ввідну інформацію і домашнє завдання. Виконати його треба буде до дня початку другого модуля семінару, який відбудеться в середині липня.

Про проекти транскордонного співробітництва учасникам розповів Юрій Вдовенко, директор Центру транскордонного співробітництва. Він зазначив: «Місцеве самоврядування – це творча діяльність. Проектний менеджмент – це творча діяльність. Тож без натхнення у цій сфері працювати складно. Але слід пам’ятати, що конкурс – це завжди змагання ідей, талантів. Не слід зупинятися якщо перший проект не пройшов, адже ви здобули досвід, який стане в нагоді у майбутньому». Він додав, що системна робота плюс ідеї можуть стати запорукою успішної проектної діяльності громади.

«Я тільки приступила до вивчення проектного менеджменту. Для мене особисто цей тренінг є дуже корисним та цікавим, оскільки у майбутньому планую займатися написанням проектів», - поділилася враженнями Лілія  Буракова, радник Любецького селищного голови. Якої теми стосуватиметься перший проект вона не назвала, але зазначила, що вже визначено більше п’ятнадцяти напрямків діяльності, які потребують ідей та чіткого плану дій. «Будемо збиратися громадою і вирішувати які з цих напрямків є найбільш результативними та важливими для нашої громади. Думаю, що одночасно ми будемо писати до десяти проектів. А потім залучати або інвестиції, або власні ресурси, або фонди», - сказала пані Лілія.

Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.