Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:44:08

Студенти Чернігова обговорюють не відпочинок, а сонячні батареї

18.05.2016   09:34

Інтерактивний семінар для студентів на тему «Альтернативна енергія – шлях до чистого майбутнього» 16 травня провела Громадянська мережа ОПОРА у Чернігові на базі громадської організації «Жменя».

До альтернативних джерел енергії можна віднести енергію сонця, вітру, геотермальну, аеротермальну, гідротермальну, енергію хвиль та припливів, гідроенергію, енергію біомаси, а також отриману з органічних відходів та біогазів.

«В Україні впровадження альтернативної енергетики лише набирає обертів, в той час, коли передові країни, наприклад, США та Китай, планують поступове збільшення частки відновлювальної енергетики мінімум до 30%. Розуміння мешканців необхідності і переваг впровадження в життя альтернативних джерел енергії дозволить цілій країні вийти на новий рівень збереження ресурсів. Коли жителі почнуть збирати кошти на нову сонячну батарею, а не телевізійну плазму, –  ми побачимо реальні зміни», – наголосила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Відтак, за даними проекту SciTech, у Німеччині сонячна енергетика продукує більше 5% всієї виробленої енергії в країні. Ісландія близько 30% своїх потреб у енергії забезпечує з геотермальних джерел. Данія забезпечує населення електроенергією на 30% з вітрової енергетики, ще 15% отримується шляхом перероблення біомаси. Італія більше 6% електроенергії генерує за рахунок сонячних електростанцій, а вітрова енергія і енергія біомаси забезпечують 11% потреб країни.

Студенти – слухачі семінару – ділилися власними планами. Зокрема, деякі з них бажають встановити в своєму помешканні надчутливу сонячну батарею. Один з учасників поділився, що чув про нові обкладинки, які планують випускати iPad, що можуть бути оснащені гнучкими сонячними батареями для портативної підзарядки гаджету.

Аналізували ситуацію в Україні за допомогою постерів на тему альтернативної енергетики, які підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.