Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 16:51:27

Готуємось до змін: оплачувані громадські роботи по-новому

21.09.2012   12:28Агенцiя

“Тимчасова зайнятість громадян на оплачуваних громадських роботах. Проблеми та перспективи” – такою була тема засідання “круглого столу”, яке відбулося 18 вересня у Ріпкинському районному центрі зайнятості.

За “круглим столом” спілкувалися фахівці обласного та районних центрів зайнятості, представники органів місцевої влади та роботодавці Ріпкинщини. Зібралися вони для обговорення та відпрацювання механізмів підвищення ефективності співпраці щодо організації оплачуваних громадських робіт.

Відкрила засідання директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. У своєму виступі вона акцентувала увагу на діяльності служби зайнятості на тлі змін до законодавства, зокрема йшлося про організацію оплачуваних громадських робіт. За словами директора ОЦЗ, у цьому році зростання обсягів промислового та сількогосподарського виробництва, приріст нових робочих місць не спричинили збільшення вакансій на ринку праці області. Їх кількість за 8 місяців 2012 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилась на 7,4% і становить 19 тисяч. Зростання чисельності вільних робочих місць відбулось тільки у Бобровицькому, Городнянському, Ічнянському, Корюківському районах та у місті Ніжині.

Станом на 1 вересня 2012 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 15,2 тис. незайнятих громадян, що на 7,7% більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Рівень працевлаштування незайнятого населення за 8 місяців знизився з 34% у 2011 році до майже 33% у поточному.

В умовах нестачі вільних робочих місць для постійної зайнятості особливого значення набувають оплачувані громадські роботи. Участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу і є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можливо оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт. Оплачувані громадські роботи приносять суспільну користь і сприяють соціально-економічному розвитку територій. За 8 місяців 2012 року до таких робіт залучено майже 8 тисяч осіб (кожен п’ятий з числа, тих, хто перебуває на обліку).
Серед пріоритетів – благоустрій територій населених пунктів, пам’яток історії, культури та архітектури, відбудова меморіалів, пам’ятників загиблим захисникам Вітчизни, утримання в належному стані придорожніх смуг, впорядкування кладовищ.

Наразі оплачувані громадські роботи фінансуються з трьох джерел: місцевого бюджету, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів роботодавців, для яких ці роботи проводяться.

Директор ОЦЗ відзначила, що з 1 січня 2013 року набуває чинності новий закон “Про зайнятість населення”. Однією з новацій, передбачених статтею 31 цього Закону є зміни у порядку організації та фінансування оплачуваних громадських робіт. Організація покладена на місцеві державні адміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад. Фінансування проводитиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів та роботодавців. А у випадку залучення до громадських робіт зареєстрованих у службі зайнятості безробітних, фінансуватимуться вони з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та з місцевих бюджетів порівну.

Нині прикладом для наслідування є співпраця Ріпкинського районного центру зайнятості з підприємствами району щодо організації оплачуваних громадських робіт з фінансуванням витрат на їх проведення за рахунок роботодавців, що особливо важливо в умовах підготовки до роботи за новою нормативною базою.

Досвідом роботи поділився з колегами директор Ріпкинського РЦЗ Микола Швець. Зокрема, він зазначив, що за січень-серпень 2012 року на Ріпкинщині до оплачуваних громадських робіт залучено 465 осіб, тобто кожен другий з числа перебуваючих на обліку. З них 227 громадян працювали за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а 238 – за рахунок роботодавців. Районний центр зайнятості вже не перший рік плідно взаємодіє з підприємствами “Ріпкирайагролісгосп”, “Добрянське лісове господарство” та Ріпкинським лісництвом.

– У повсякденній роботі ми також активно співпрацюємо з місцевими радами. На Ріпкинщині 31 сільська та селищна рада, з 17-ма з них підписано договори на організацію та проведення громадських робіт, – сказав Микола Швець.

Цього року безробітні Ріпкинщини прибирали території населених пунктів та придорожніх смуг, впорядковували кладовища, меморіальні комплекси, дитячі садочки та майданчики, працювали на будівництві будинку культури у селі Новоукраїнське, брали участь у відродженні історико-археологічного музейного комплексу “Древній Любеч”, доглядали громадян похилого віку тощо.

– Щоб розширити коло соціальних партнерів, ми стукаємо у всі двері, – зазначив директор районного центру зайнятості. – Завжди у нас було взаєморозуміння і з головами сільських та селищних рад, і з керівниками підприємств. Сподіваюся, що в наступному році ми також знайдемо спільну мову.

Користь та важливість оплачуваних громадських робіт для населених пунктів району відзначили заступник голови райдержадміністрації Андрій Булда та голова Ріпкинської селищної ради Сергій Гарус.

– Співпрацювати зі службою зайнятості головам сільських і селищних рад вигідно, адже грошей на благоустрій завжди бракує, – сказав Сергій Гарус. – Для нас така робота є віддушиною.

Ці слова підтримав і Андрій Булда, наголосивши, що бюджет району є дотаційним, тому допомога безробітних, які працюють на оплачуваних громадських роботах, ніколи не була зайвою.

Водночас посадовці пообіцяли на наступний рік закласти кошти в бюджет району та селища на проведення цих робіт.

Слова вдячності за плідну співпрацю фахівцям служби зайнятості висловили й роботодавці: директор Державного підприємства “Добрянське лісове господарство” Іван Горохівський, лісничий Ріпкинського лісництва ДП “Добрянське лісове господарство” Олександр Зогий та директор Ріпкинського дочірнього районного спеціалізованого агролісогосподарського підприємства “Ріпкинський райагролісгосп” Володимир Нерус. Вони відзначили, що кожного року на час посадки лісу завжди до роботи залучають безробітних, адже своїх робочих рук в “гарячу пору” не вистачає. За словами лісівників, люди працюють у них із задоволенням, адже отримують хоча й тимчасово, але гідний заробіток.

Від обговорення приємних тем розмова поступово перейшла на насущні проблеми. Директор ОЦЗ закликала своїх колег вже сьогодні готуватися працювати по-новому, адже коли Закон “Про зайнятість населення” вступить в дію, вже буде запізно. Вона порадила їм оперативно провести зустрічі з представниками органів місцевої влади та самоврядування і роботодавцями.

– Керівники районів, міст, сільських та селищних рад мають знати про зміни, які очікуються, і в бюджетах на наступний рік закласти кошти на організацію оплачуваних громадських робіт, – наголосила Лідія Падалка. – Нинішня ситуація на ринку праці вимагає від нас активних дій, спрямованих на забезпечення продуктивної зайнятості населення, зокрема на оплачуваних громадських роботах.

Учасники “круглого столу” визначили пріоритетні напрямки у проведені оплачуваних громадських робіт, опрацювали пропозиції щодо розвитку соціального партнерства та впровадження ефективних форм співпраці.

Завершився захід на можорній ноті – Лідія Падалка вручила подяки Івану Горохівському, Олександру Зогому та Володимиру Нерусу за активну участь у реалізації політики зайнятості населення, плідну співпрацю зі службою зайнятості у напрямку організації оплачуваних громадських робіт.

Валентина Федусь, головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.