Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 10 грудня, 22:39:01

Чернігів має намір залучити кредит НЕФКО

06.09.2012   14:50

Чернігівська міська рада має намір залучити кредит Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО для проведення заходів з енергозбереження у загальноосвітніх навчальних закладах.

Про це йшлося під час зустрічі міського голови Олександра Соколова з старшим менеджером НЕФКО Елізабет Паулінг-Тоннес.

Міський голова поінформував представника фінансової організації про участь Чернігова у вже реалізованих міжнародних проектах з енергозбереження. Зокрема, про співпрацю з проектом GIZ "Енергоефективність у будівлях" та USAID "Реформа міського теплозабезпечення". О.Соколов висловив зацікавленість у співпраці з НЕФКО щодо отримання 3 млн. грн. кредиту під 3% річних терміном на 5 років. Він уточнив, що зараз уже готується проектна документація щодо проведення заходів з енергозбереження у школах № 2, 9, 12, 20, 21, 27 та ліцеї № 22.

"Ми свідомо обираємо найбільш проблемні об'єкти, або ті, де навчається багато дітей", - сказав міський голова.

У рамках проекту у семи навчальних закладах Чернігова планується провести заміну вікон і зовнішніх дверей на металопластикові, утеплити дах, встановити системи автоматичного регулювання споживання тепла, замінити лампи розжарювання на енергозберігаючі люмінесцентні. З міського бюджету на проведення енергозберігаючих заходів як співфінансування передбачається виділити 0,9 млн. грн. Термін окупності проекту складатиме 4 роки.

Е.Паулінг-Тоннес зауважила, що НЕФКО уже співпрацює із Житомиром та Івано-Франківськом, де місцеві муніципалітети виступають позичальниками напряму.
"По вашому проекту складено бізнес-план. Після його затвердження у центральному офісі НЕФКО ми надішлемо кредитну пропозицію", - сказала старший менеджер організації. Вона також підкреслила, що НЕФКО надає перевагу містам, які вже мають досвід співробітництва у міжнародних проектах. Крім того, почавши виплачувати кредит, місто отримує можливість ще залучити додаткові кошти.

Довідка:
НЕФКО - Північна екологічна фінансова корпорація, створена у 1990 році п'ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією та Швецією. Корпорація надає фінансову підтримку різним екологічним проектам, в основному, у країнах Центральної і Східної Європи, включаючи Росію, Білорусь і Україну.
Діяльність НЕФКО координується з головного офісу в Хельсінкі. Пріоритетними напрямами є економічно вигідні проекти скорочення викидів парникових газів, зниження забруднення навколишнього середовища токсичними речовинами.
НЕФКО управляє фондами у розмірі більше 300 мільйонів євро, а інвестиційний портфель Корпорації налічує близько 350 малих та середніх проектів у різних галузях промисловості.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини