Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 10:42:06

Державна політика в оплаті праці

21.08.2012   19:16

20 серпня на засіданні прес-клубу «Ділове слово» Катерина Тимощенко, заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації – начальник управління праці, охарактеризувала основні напрями законодавчих новацій у сфері оплати праці.

Катерина Тимощенко

Катерина Тимощенко

Вона наголосила, що державна політика у сфері оплати праці направлена на підвищення рівня життя населення, і питання збільшення заробітної плати посідає одне з чільних місць серед соціальних ініціатив Президента України.

Катерина Тимощенко нагадала, що процес реформування оплати праці розпочато з кінця 1990-х років, коли підприємства набули права самостійно встановлювати фонд оплати праці, а також форми, системи та розміри оплати праці, а держава лише визначала мінімальну її величину.

Так, державою встановлюються мінімальні гарантії в оплаті праці, які є обов’язковими для всіх роботодавців та на всій території України. Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати, який підвищується 5 разів протягом року, і з 1 липня становить 1102 гривні. З 1 жовтня він становитиме 1118 грн., з 1 грудня — 1134 грн.

У зв’язку з цим підвищено оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери: встановлені посадові оклади (тарифні ставки) працівникам першого тарифного розряду на рівні мінімальної заробітної плати; визначено розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду, виходячи з якого розраховуються розміри посадових окладів (тарифних ставок) за Єдиною тарифною сіткою — з 1 липня він становить 802 грн, з 1 вересня — 807 грн, з 1 жовтня — 823 грн, з 1 грудня — 839 гривень. Як зазначила Катерина Тимощенко, покращено також умови праці деяких категорій бюджетних працівників. Зокрема, внесено зміни до спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 р. № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення», відповідно до яких набули право на підвищення посадових окладів (ставок) на 15 % у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за окремими посадами, зокрема, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою, фахівці із соціальної роботи (соціальної допомоги вдома), соціальні працівники. Відповідне, таке підвищення в рівні оплати праці торкнеться і 355 фахівців із соціальної роботи, що обійняли нещодавно створені в області робочі місця.

Окрім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 524 з початку цього року розпочато виплату допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів.

Середня заробітна плата в області щомісяця збільшується і у червні цього року становила 2432 грн., у самому місті Чернігові — 2284 грн. Найвищі розміри середньої заробітної плати — у працівників, зайнятих у сферах добувної промисловості, фінансової діяльності, державного управління, виробництва та розподілення електроенергії. Разом з тим, залишається прикрим той факт, що в області, як і в цілому по Україні, ще не вдалося повністю ліквідувати борги із заробітної плати — роботодавці Чернігівщини заборгували своїм працівникам 17,7 млн. грн.

Катерина Тимощенко торкнулася і Закону України «Про зайнятість населення», ухваленого Верховною Радою 5 липня цього року, який спрямований на сприяння ефективній зайнятості населення та стимулювання роботодавців до створення нових високооплачуваних робочих місць, де заробітна плата має бути не менше 3 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Він також має стимулювати і легалізацію трудових відносин.

Катерина Тимощенко підкреслила, що на державному рівні розпочато переговорний процес між роботодавцями та профспілками стосовно укладання Генеральної угоди на наступні роки. Після досягнення домовленостей в установленому порядку також буде підвищено єдиний державний соціальний стандарт в оплаті праці — прожитковий мінімум, оскільки сторони попередньо домовилися забезпечувати динамічне зростання середнього рівня номінальної заробітної плати.

Останні новини Чернігівщини

25-річчя Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” 10:39

“Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу.

Безпека, захист та ситуація на кордоні. Сергій Деденко назвав основні питання для прикордонних громад 09:34

Громади України, які межують з Російською Федерацією, наразі потребують вирішення низки питань. Серед них безпекове середовище, захист обʼєктів енергетики та майбутнє двадцятикілометрової зони.

 Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності

Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності 09:23

Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 45-річного водія позашляховика, який керував транспортом у нетверезому стані.

«Працевлаштування переселенців та ветеранів війни – один із пріоритетів роботи служби зайнятості» 09:22

Так на «круглому столі», що відбувся днями в Бобровицькій міській раді, сказав заступник директора – начальник управління матеріально-технічного забезпечення та закупівель Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:13

Протягом минулої доби зареєстровано 2 пожежі.