Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:10:31

Розвиток спеціалізованого м’ясного скотарства - запорука якісного виробництва

04.07.2017   14:31Агенцiя

Стимулювати збільшення виробництва яловичини може прискорений розвиток спеціалізованого скотарства. Саме за рахунок цього напряму має здійснюватися виробництво високоякісної продукції для задоволення потреб населення та промислового виробництва.

Сільгосппідприємства Чернігівщини практикують вирощування м’ясних порід корів. Загальна чисельність — близько 10 тисяч голів. В області налічується три господарства, що мають статус племінних та 18 — утримують тварин цього напряму.

Одне з найбільших господарств — ТОВ «Агрікор Холдинг» — має понад 6 тисяч такого поголів’я. Підприємство працює не лише на задоволення внутрішніх потреб області, а й на експорт. Останнє потребує досить клопіткої роботи, зокрема щодо дотримання ветеринарно-санітарних вимог.

Важливими критеріями є стан утримання тварин, проведення усіх необхідних щеплень, досліджень, карантинування тощо. Варто зазначити, що країна-покупець може ставити додаткові вимоги.

Головне управління Держпродспоживслужби в області має не лише контролювати дотримання вищезгаданого, а й оформляти необхідні документи чи відмовляти у разі порушень норм.

Як ведеться робота у цьому напрямку на Чернігівщині, вчора перевіряла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. Вона разом із представниками Асоціації тваринників України, першим заступником голови облдержадміністрації Леонідом Сахневичем та директором Департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрієм Павлішеним відвідала зазначене підприємство та поспілкувалася з його власниками.

—  Ми робимо спільну справу. Тож сміливо висловлюйте свої пропозиції як обласному керівництву, так і міністерству. Вам, виробникам, краще знати, що наразі необхідно галузі. Щодо особливостей застосування карантинних заходів та їх впливу на діяльність господарств маємо намір зібрати круглий стіл, — акцентувала Ольга Трофімцева.

Мова також йшла і про вакцинацію та дослідження тварин.

—  Тваринництво — досить затратна галузь, однак дуже необхідна. Зокрема, коли мова йде про вирощування ВРХ. Ми робитимемо все можливе, щоб сільгосппідприємства відчували себе максимально комфортно. На порядку денному — контроль за тим, аби господарства отримали належні діагностики та вакцини для тварин, які держава надає для відповідних заходів, — зазначив Леонід Сахневич.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.