Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 02:45:18

Розмова з керівником підрозділу по боротьбі з корупцією в органах ДФС області

19.11.2016   11:13Агенцiя

Розмова з керівником відділу внутрішньої безпеки Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області Олексієм Мисенком.

− Олексію Олександровичу! Ви зовсім нещодавно очолили такий специфічний напрямок у службі. Розкажіть хоча б у кількох словах про діяльність підрозділу.
Олексій Мисенко: – З 1996 року у складі органів державної фіскальної служби України функціонує спеціальний підрозділ – відділ внутрішньої безпеки. Основним завданням нашого відділу є забезпечення заходів щодо запобігання корупції в податкових та митних органах та захист державних службовців від протиправних посягань, пов'язаних із виконанням ними службових обов'язків. Також з метою недопущення корупційних проявів серед співробітників органів ДФС значна увага нашого підрозділу приділяється профілактичним заходам.

− Розкажіть трохи про себе та, можливо, які проблеми Вам довелося долати при вирішенні тих чи інших питань?

− Як ви вже підкреслили, я на посаді рік – з вересня 2015 року. На відміну від своїх попередників, я тривалий час до цього призначення проходив службу в оперативному підрозділі УМВС України в Чернігівській області. Мешкаю із сім`єю в Чернігові. Оскільки раніше досить часто виїжджав у відрядження по нашій області, то володію інформацією в регіоні. Маю на увазі в тій частині, що відноситься до специфіки діяльності служби, яку я в даний час очолюю, а це насамперед проблемні аспекти, пов’язані з корупційними діяннями в Державній фіскальній службі. Одразу з приходом на посаду, запропонував кадрові зміни у відділі. Зокрема, на посаду заступника начальника відділу був призначений Бураковський Сергій Петрович – досвідчений співробітник, що тривалий час перебував на керівних посадах слідчого відділу УМВС.

− І вже є конкретні результати роботи підпорядкованого Вам відділу?

− Так, з початку цього року безпосередньо на адресу відділу внутрішньої безпеки від громадян та юридичних осіб щодо дій працівників податкових та митних органів надійшло 15 звернень. За результатами ретельних перевірок три звернення знайшли своє підтвердження, частково підтвердилися – 5. Зокрема, за підсумками розгляду отриманих заяв про вимагання хабарів співробітниками відділу внутрішньої безпеки спільно з Управлінням захисту економіки ДЗЕ Національної поліції України у Чернігівській області затримано двох співробітників з числа керівної ланки ГУ ДФС, а саме – начальника відділу оперативного управління ДПІ у м.Чернігові та начальника Щорського відділення Менської ОДПІ. Вказаним особам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України. Одну справу вже скеровано до суду.

Не залишається поза нашою увагою і митний напрямок. На постійному контролі знаходиться діяльність митників. З початку року проведено 30 службових перевірок з питань дотримання працівниками митних органів норм антикорупційного законодавства. Встановлено ряд порушень. Матеріали направлено до правоохоронних органів. За результатами їх розгляду відкрито 3 кримінальні провадження за фактами скоєння працівниками митних органів службових злочинів. 19 митників притягнуто до дисциплінарної відповідальності, двох звільнено з роботи, дванадцяти посадовим особам винесені офіційні застереження про недопущення протиправної поведінки. Також за ініціативою відділу внутрішньої безпеки 9 працівників переведено на посади, не пов’язані з митним оформленням товарів та вантажів.

− А це ж, напевно, дуже складно працювати у такому відомстві, адже необхідно виявляти тих посадовців, які теж обізнані хоча б із загальними напрямками Вашої служби?

− Хочу зауважити, що раніше чомусь до відділу внутрішньої безпеки практично не зверталися із заявами. Можливо, не знали керівників або ж з якоїсь іншої причини. Мене достатня кількість людей знає особисто, тому, думаю, і довіряють. Зустрічаюсь з підприємцями, іншими особами й не лише з керівної ланки, які хоч і без особливого бажання та все ж таки розповідають про те, що з них намагаються вимагати грошові кошти. Звичайно, є складнощі, бо, як правило, такі люди не мають бажання писати відповідні заяви. Але ж, і на цьому хочу особливо наголосити, для того, щоб спіймати хабарника, перш за все потрібна заява. Це перший крок до позитивного вирішення конкретного питання.

 − Так виходить, що при відсутності заяви ці працівники фіскальної служби, які можуть займатися здирництвом і надалі продовжуватимуть свою таку протиправну діяльність?

 − Ні, звичайно, це далеко не так. Якщо з тих чи інших причин не вдається розпочати процес притягнення посадовця до кримінальної відповідальності, то у нас є інші важелі впливу. Такий співробітник за ініціативою нашого відділу притягується до дисциплінарної відповідальності або ж звільняється з фіскальних органів. Тим паче, у фіскальній службі розпочався процес реорганізації, який передбачає значне скорочення штатної чисельності…

Необхідно зазначити, що при виявленні недобросовісних співробітників фіскальної служби, ми таким чином сприяємо поповненню бюджету, адже, як правило, «невраховані» кошти від протиправних дій посадових осіб, надходять до державної казни. Також хочу наголосити, що відповідно до ст. 369 Кримінального кодексу України, за надання службовій особі неправомірної вигоди – особа, що дає хабар, несе відповідальність у вигляді позбавлення волі.

Користуючись можливістю хочу зазначити, що у разі, якщо у когось є інформація щодо протиправних дій працівника фіскальної служби, скористайтеся телефоном «Довіри» (0462) 668-522. На всі звернення громадян ми реагуємо. Якщо це стосується безпосередньо хабарництва, я особисто виїжджаю зі своїм заступником для розгляду питання й оформлення заяви. Конфіденційність, при цьому, обов`язково, гарантуємо.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.