Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:42:28

Сучасне сільськогосподарське виробництво неможливе без застосування новітніх технологій

11.04.2012   08:14Агенцiя

Такого висновку дійшли учасники „круглого столу” з питань впровадження в сільськогосподарських підприємствах області екологічно чистих технологій виробництва продукції, який відбувся 10 квітня в Чернігові за участю заступника голови облдержадміністрації Олександра Шанойла.

Відкриваючи засідання, Олександр Шанойло наголосив на тому, що тема впровадження новітніх, екологічно чистих технологій в агропромислове виробництво є дуже актуальною, особливо зараз на старті весняно-посівної кампанії, коли існує можливість активного застосовування кращих наукових досягнень на практиці.

Провідні спеціалісти України, серед яких професор Національного університету біоресурсів і природокористування, доктор технічних наук Володимир Каплуненко, професор Національного університету біоресурсів та природокористування, доктор ветеринарних наук Валентин Карповський та завідуюча відділом Інституту біоорганічної хімії Національної академії аграрних наук України, кандидат хімічних наук Ольга Давидова, детально ознайомили присутніх з особливостями застосування наноматеріалів та нанотехнологій у агропромисловому виробництві. Про особливості виробництва м’яса для його довготривалого зберігання з застосуванням нанотехнологій поінформував генеральний директор Українського державного науково-дослідного інституту «Ресурс», доктор технічних наук Володимир Линник.

За словами Володимира Каплуненка, в Україні вже є значні досягнення в застосуванні нанотехнологій.

«Наша держава посідає перші місця в світі по застосуванням нанотехнологій у рослинництві та входить у п’ятірку лідерів із застосування цих технологій у тваринництві. В Україні діє потужна школа науковців, які займаються вивченням цього питання», - наголосив він.

 Не стоїть осторонь цих процесів і Чернігівщина, так у 2008 році на базі Борзнянського району стартував пілотний проект з використання мікродобрив нового покоління для підвищення продуктивності і екологічності рослин. Як засвідчив аналіз результатів реалізації проекту, врожайність зернових культур підвищилася на 40%. Препарат, який тестувався, вже зареєстрований і постачається в низку країн світу. «Ми задоволені співпрацею із сільгоспвиробниками Чернігівщини і хотіли б її продовжувати», - підкреслив Володимир Каплуненко.

Підсумовуючи засідання, Олександр Шанойло наголосив на тому, що основним завданням аграріїв є не лише підвищення продуктивності та нарощування виробництва, а й, перш за все, перетворення агропромислового комплексу області на високоефективний, конкурентоспроможний сектор економіки, здатний швидко інтегруватися у світовий аграрний ринок.

Учасники засідання погодилися з тим, що без дотримання науково обґрунтованих підходів, впровадження новітніх технологій ефективно вести сучасне сільськогосподарське виробництво практично неможливо.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.