Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:05:35

Як далі розвиватися сільському господарству?

24.12.2015   11:26Агенцiя

Голова облдержадміністрації Валерій Куліч, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков та аграрний актив області взяли участь у спільному засіданні Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств та Громадської спілки «Аграрний союз України».

— Зараз, як ніколи, наша держава потребує згуртованості селян-аграріїв, тому що розрізнені сільськогосподарські товаровиробники, як колективні, так і дрібнотоварні, неспроможні торгуватися і відстоювати свої інтереси щодо якості продукції, стандартів та ціноутворення перед добре структурованими промисловими і торговими підприємствами. До цього додаються реформи земельного та податкового законодавства, — зазначив керівник Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств, депутат обласної ради Сергій Чубовський.

Голова облдержадміністрації Валерій Куліч запевнив, що чернігівська влада розуміє і повністю підтримує аграріїв.

— Нинішня система безперечно потребує змін, але необхідно, щоб підходи до реформування були зважені, прораховані і тільки тоді впроваджені. А головне, аби вони влаштовували і державу, і бізнес, і суспільство в цілому, — наголосив керівник області.

Як зазначалося на засіданні, умови ведення сільського господарства в нашій країні доволі непрості. Крім певної невизначеності, пов’язаної зі специфікою господарської діяльності, агровиробники стикаються ще з цілою низкою перепон та викликів. Одне із болючих питань — наміри уряду змінити податкове законодавство.

Наразі спецрежим ПДВ дає можливість аграріям користуватися коштами прозоро, тримати їх на спеціальному рахунку та частково використовувати на господарські потреби. Його скасування може призвести до серйозних проблем – більшість аграріїв матиме збитки. Це потягне за собою скорочення аграрного виробництва, занепад соціальної інфраструктури сіл, суттєво загальмує розвиток стратегічно важливої для країни галузі.

Аграрії погоджуються, що скасування податкового спецрежиму неминуче, проте не зараз, доки не знайдено компенсатора збитків.

У ході засідання координатори аналітичного центру Аграрного союзу України запропонували модель реформування національної системи оподаткування, яка враховує інтереси сільгоспвиробників та дозволяє покращити їх економічне становище, а також обговорили питання землекористування і реформування земельних відносин.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Хоботня наголосив на важливості участі галузевих асоціацій у розробці державної політики в агросфері. Сільгоспвиробники через такі об’єднання мають доносити свою позицію та співпрацювати з органами влади над розвитком галузі.

Після обговорення питань учасники засідання запропонували звернутися до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з ініціативою збереження спеціального режиму оподаткування для сільгоспвиробників.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.