Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 серпня, 15:39:42

Учасники АТО не платитимуть військовий збір

24.07.2015   18:45Агенцiя

«За перше півріччя 2015 року на підтримку української армії від платників м. Чернігова надійшло 27,7 млн.грн. військового збору, зокрема в червні - 5,6 млн. гривень»,

- проінформував начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Олег Шуба.

Він також нагадав, що військовий збір запроваджено в Україні з серпня 2014 року та буде діяти до закінчення реформування Збройних сил України. Ставка збору - єдина та  складає 1,5% від об'єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи-резиденти та нерезиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження в Україні. Відповідальними за утримання та перерахування до бюджету збору є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків та податкові агенти –щодо оподатковуваних інших доходів із джерел їх походження в Україні. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) збору до бюджету здійснюється в порядку, встановленому ст.168 Податкового кодексу України.

09 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 18.06.2015р. №548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції».

Згаданим Законом тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції (п.п.1.7 п.16¹ підр.10 р.XX Кодексу). Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором буде здійснюватися у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Слід відмітити, що Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування («Голос України» від 08.07.2015 №120), та вводиться в дію через два місяці після набрання ним чинності.
ДПІ у м. Чернігові повідомляє, що з текстом Закону №548-VIII можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Верховної Ради України за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/548-19.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

Поліція затримала чоловіка за підозрою у вбивстві своєї дитини

Поліція затримала чоловіка за підозрою у вбивстві своєї дитини 14:58

Сьогодні вночі поліція затримала 30-річного чоловіка, який обґрунтовано підозрюється у вбивстві 8-річного сина, з яким він разом відпочивав у лісосмузі під Черніговом.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 2 особи та 59 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 2 особи та 59 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 14:45

Упродовж минулого тижня з 27 липня по 3 серпня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 189 чоловік особового складу та 56 одиниць спеціальної техніки.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Чернігівщини - 8770 грн, в Україні – 10928 грн.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Чернігівщини - 8770 грн, в Україні – 10928 грн. 14:41

За статистичними даними середньомісячна заробітна плата штатних працівників в області за січень-червень 2020 року становила 8770 грн з темпом зростання до аналогічного періоду попереднього року 11,6%. Для порівняння, в Україні відповідно – 10928 грн.

У Чернігівській області зафіксовано +17 нових випадків захворювання COVID-19

У Чернігівській області зафіксовано +17 нових випадків захворювання COVID-19 14:26

За інформацією Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину 3 серпня в області виявлено 17 нових випадків COVID-19.

Ніжин: міський голова провів розширену оперативну нараду

Ніжин: міський голова провів розширену оперативну нараду 11:43

3 серпня відбулась розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.