Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:31:28

“Чексіл” створив індустріальний парк на Чернігівщині

21.02.2012   11:51

Камвольно-суконна компанія “Чексіл” створила у Чернігові перший в області індустріальний парк. На його території вже розмістилися підприємства з виробництва запчастин, меблів, швейних та пластикових виробів, де створено близько 150 нових робочих місць.

Про це кореспонденту УКРІНФОРМу повідомив віце-президент компанії Іван Киселиця.

“Ми здаємо в оренду надлишки своїх виробничо-складських площ і обладнання, створюючи при цьому всі умови для розвитку промислового виробництва. Суб’єкт господарської діяльності, який приходить до нас, забезпечується тепловою та електричною енергією, водою, каналізацією, стиснутим повітрям, іншою інфраструктурою, необхідною для роботи. Користуватися нашими послугами йому значно вигідніше, ніж самому з нуля будувати підприємство. Адже на придбання й оформлення земельної ділянки, отримання дозволу на будівництво, проектування, спорудження комунікацій потрібні роки. А тут приходь, отримуй все готове і працюй”, – роз’яснив суть діяльності новоутворення І.Киселиця.

Індустріальний парк “Чексіл” займає земельну ділянку площею 35 га, на яких розміщені виробничі корпуси, допоміжні будівлі та споруди. А в них на 16 тисячах квадратних метрів – вже 34 нових господарі з Чернігова, Києва і ось-ось будуть з-за кордону. У намірах керівництва компанії – здати в оренду 100 тис. кв. м, залишивши собі 150.

За словами віце-президента КСК, при створенні індустріального парку був врахований світовий досвід. А він бере свою історію ще з 1896 року, коли таке утворення вперше з’явилося в Англії. Відтоді індустріальні парки поширилися розвиненими країнами, стаючи одним з найефективніших інструментів розвитку бізнесу. Починаючи з 90-их років минулого століття, таку форму організації виробництва стали застосовувати країни Східної Європи та Росія. В останній, зокрема, на сьогодні налічується 40 індустріальних парків. В Україні ж поки що – близько десяти. А все тому, вважає І.Киселиця, що належних умов для їх виникнення та розвитку в державі не створено.

“Перш за все, потрібен закон “Про індустріальні парки”, який би врегульовував питання використання територій та інфраструктури промислових підприємств, що мають базу для створення таких парків. Другою умовою є запровадження в парках спеціального режиму інвестиційної діяльності, який дасть змогу вирішити питання залучення інвесторів. Парки мають стати спеціальними (вільними) економічними зонами (СЕЗ), що дасть значно більший економічний ефект, ніж створення територіальних СЕЗ. І третя умова – надання індустріальним паркам цільових державних кредитів або кредитів під гарантії держави. Основна маса орендарів хоче взяти в оренду готові та придатні до роботи приміщення, а не займатися їх реконструкцією та ремонтом”, – поділився думками віце-президент “Чексілу”.

На переконання І.Киселиці, індустріальні парки – це шлях до ефективного використання залишеної у спадок Радянським Союзом виробничо-соціальної інфраструктури багатьох українських підприємств, яка занепадає. І йти ним варто. Адже досвід Росії та Східної Європи показує: попит на площі в сучасному індустріальному парку значно перевищує пропозицію. І не лише тому, що парк пропонує широкий вибір послуг для потенційних клієнтів, а й тому, що сприяє відновленню промислового виробництва в регіонах і створенню значної кількості нових робочих місць.

Довідка. Чернігівське ПрАТ “КСК “Чексіл” – правонаступник колишнього камвольно-суконного комбінату, заснованого в 1963 році. Спеціалізується на випуску чистововняних і напіввовняних тканин, вовняної тканини-стрейч, митої вовни, топсу, ткацької, трикотажної пряжі, пряжі для ручного в’язання, ковдр, пледів тощо. В останні три роки підприємство випускає приблизно 2 млн пог. м тканин, обсяг реалізації продукції коливається в межах 100 млн грн. Працює в компанії 900 осіб.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1078270
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.