Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:47:32

Агробізнес допомагає територіальним громадам Чернігівщини

19.12.2014   07:53Агенцiя

Наразі дуже важливо, щоб бізнес, що працює на селі, ніс соціальну відповідальність за розвиток тієї території, де він господарює. Це питання не обмежується лише будівництвом та утриманням шкіл, доріг та лікарень. Це також — орендна плата за землю та заробітна плата, повідомляє Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Щодо орендної плати за земельні ділянки та земельні частки (паї)

За 11 місяців поточного року розмір орендної плати, що сплачують орендарі земель сільгосппризначення селянам області, зріс з 4,3 % до 4,7 %. Тобто, майже на 43 мільйони гривень.

Значно підвищили цей показник в Бахмацькому та Семенівському районах. Найвищий розмір орендної плати залишається у Бобровицькому районі — 6,4%, а найнижчий — у Ріпкинському районі (3%).

За поточний рік 240 тисяч орендодавців області отримають близько 485 мільйонів гривень за оренду своїх паїв. У середньому за 1 гектар землі агроформування сплачують 613 гривень. Лідерами по орендній платі є райони зони Лісостепу —Варвинський та Ічнянський. У Поліських районах цей показник не перевищує 1,5 тисячі гривень.

Щодо збільшення асигнувань на розвиток територіальних громад

На жаль, держава не може задовольнити потреби територіальних громад, особливо сільських. Тож в області активізувався процес залучення органами влади на добровільній основі коштів підприємств для соціально-економічних розбудовчих процесів у сільській місцевості. Так, протягом поточного року між орендарями земель сільгосппризначення та сільськими радами укладено 629 соціальних угод. Сільгосппідприємствами вже надано понад 26 мільйонів гривень допомоги.

Кошти виділялися для будівництва, реконструкції, ремонту закладів освіти, охорони здоров’я, соціального обслуговування населення, культури та спорту як у сільській місцевості, так і тих, що обслуговують або використовуються сільським населенням. За ці ж гроші проводяться ремонтні роботи всіх видів автомобільних доріг місцевого значення; газифікації сільських населених пунктів та забезпечення їх вуличним освітленням; будівництва, реконструкції водогонів в сільських населених пунктах; підтримки сільських спортивних команд та колективів художньої самодіяльності; підтримки та матеріального забезпечення добровільних пожежних дружин тощо.

Робота із залучення коштів агробізнесу до розвитку інфраструктури сільських населених пунктів буде продовжуватись і надалі. На цьому наголошує і новопризначений Міністр агарної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Щодо допомоги, спрямованої у зону АТО

За оперативними даними, підприємствами агропромислового комплексу області перераховано більше 2 мільйонів гривень на підтримку бійців у зоні АТО та потреби переселенців зі сходу. Надано майже 30 тисяч літрів дизельного пального і 15 тисяч літрів бензину. Проводилися закупівлі спецобладнання, засобів захисту, одягу, продуктів. Сільгоспвиробники постійно передають продукцію власного виробництва для воїнів, які захищають територіальну цілісність держави.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.